Печерський районний суд Києва наклав арешт на сім українських готелів мережі Premier Hotel. Ними володіла російська група VS Energy.

Про це пише проєкт «Схеми» із посиланням на копію рішення суду.

Суд вирішив задовольнити клопотання Офісу генпрокурора та наклав арешт на ці готелі. Йдеться про Premier Palace Hotel, Premier Hotel Rus, Premier Hotel Lybid s Premier Hotel Slavutych у Києві, Premier Hotel Dnister у Львові, Premier Hotel Odessa в Одесі, а також Premier Compass Hotel Oleksandriya в Олександрії.

Суд вирішив, що це майно заборонено відчужувати. Крім цього, арешт наклали на нежитлові приміщення торгово-виставкового комплексу «Метроград»s ТРЦ «Метрополіс» у Києві.

У клопотанні йшлося, що це майно відповідає ознакам, як таке, “що одержане внаслідок вчинення злочину та/або є доходами від такого майна та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів та забезпечення спеціальної конфіскації майна”.

Зазначається, що ДБР за процесуального керівництва ОГП проводить досудове розслідування за кількома звинуваченнями, зокрема – привласнення майна та вчинення “злочинною організацією “Лужники”, яке представлене фінансово-промисловою групою VS Energy, умисних дій, з метою зміни меж території або держкордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб”.

Так, за даними слідства, групу VS Energy представляють три громадяни РФ: Олександр Бабаков – депутат Держдуми РФ, Михайло Воєводін – згідно з даними слідства, так званий “злодій у законі” на прізвисько Міша Лужнецький та Євген Гінер – президент московського футбольного клубу ЦСКА.

Гінер, додають “Схеми”, також є партнером російської держкорпорації Ростех. Керує нею колишній офіцер ФСБ Сергій Чемезов – давній друг та соратник Путіна.

У матеріалах слідства йдеться, що Бабаков, “будучи політичним діячем від провладної в Росії партії “Единая Россия”, користуючись впливом на вище політичне керівництво України в період 2001-2014 років, забезпечував лобіювання інтересів злочинної групи з метою набуття активів учасниками протиправної групи”.

“Гінер, в свою чергу, “забезпечував необхідні заходи з фінансування протиправної діяльності групи”, а Воєводін організовував “силовий супровід процесів заволодіння активами”, вважають слідчі.

За даними слідства, в період 2017–2022 років підконтрольні VS Energy обленерго “за фіктивними операціями перерахували понад 1,65 млрд грн на підприємства групи, після чого частина коштів була легалізована шляхом придбання рухомого та нерухомого майна”, – пишуть “Схеми”.

Бабаков, Гінер та Воєводін включені до списку осіб, до яких застосовані персональні санкції, відповідно до рішень РНБО.

Крім цього, Бабаков перебуває під санкціями ЄС і США. У 2014 році він голосував за анексію Криму, де група VS Energy контролює енергокомпанію “Севастопольобленерго”. А 3 жовтня 2022 року він голосував за анексію Запорізької та Херсонської областей.

Фото: Відкриті джерела