Раніше суд дозволив арешт Януковича в іншому провадженні — щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Печерський райсуд Києва надав дозвіл на арешт екс-президента-втікача Віктора Януковича у кримінальному провадженні про вчинення ним державної зради при підписанні “Харківських угод” на користь Росії. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За участі прокурорів Офісу генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва 23 травня 2022 року обрав колишньому президенту України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в кримінальному провадженні за обставинами вчинення ним державної зради (ч.1 ст. 111 КК України). За даними слідства, експрезидент України, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім прем’єр-міністром України, в порушення вимог Конституції та Закону України “Про міжнародні договори України”, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, надав іноземній державі – Російській Федерації та її представникам допомогу у проведенні підривної діяльності проти України. 21 квітня 2010 року, перебуваючи у місті Харкові, підозрюваний підписав від імені України Угоду між Україною та Російською Федерацією, якою продовжив на 25 років строк перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України – АР Крим і м. Севастополі, замість підготовки до його виведення з території України” — вказано в повідомленні.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, в результаті таких дій були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ рф на території України, їх переоснащення й модернізації та у подальшому – вторгнення збройних сил рф і окупації ними АР Крим і м. Севастополя.

Досудове розслідування у кримінальному провадження здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Харківські угоди — низка домовленостей між Україною і російською федерацією з питань перебування чорноморського флоту рф на території України. Підписані у Харкові 21 квітня 2010 року; згідно з ними, термін перебування флоту рф у Севастополі було подовжено з 2017 до 2042 року.

Раніше суд дозволив арешт Януковича в іншому провадженні — щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Фото: Фейсбук