Кабінет міністрів начебто передав звернення в Мінкульт, Мінекономіки, Мінфін та КМДА.

Настоятель Києво-Печерської Лаври Павло письмово попросив допомоги у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо збереження пам’ятки архітектури національного значення — «Лабіринтів Ближніх печер» (корпус № 90), який є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє «КВ».

У листі настоятеля начебто повідомляється, що внаслідок природних і техногенних факторів гідрологічні умови аварійних ділянок в лабіринті печер залишаються складними. Це вже в короткій перспективі може призвести до подальшого розвитку небезпечних процесів.

«Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості грунтів, де розташований пам’ятник, останнім часом істотно збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер, ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу», — повідомив Павло.

Він нагадав, що зазначені ділянки задіяні в паломницькому маршруті і що «невжиття термінових заходів може призвести до непоправних втрат і людських жертв».

Також Павло попросив Шмигаля розглянути можливість виділення з резервного фонду держбюджету коштів для проведення протиаварійних робіт.

За даними видання, Секретаріат Кабміну перенаправив листа до Міністерства культури і інформаційної політики, Мінекономіки, Мінфіну, а також до Київської міськдержадміністрації для «розгляду і інформування Кабміну і заявника».

Нагадаємо, Києво-Печерська лавра є комплексом Української православної церкви Московського патріархату.

Як ми повідомляли, на території Києво-Печерської лаври начебто поховали митрополита з так званої «ЛНР».

Фото: Фейсбук