Чоловік каже, що в літаку за декілька хвилин після вильоту відчувався запах горілого.

Учора, 24 червня, у Борисполі вимушено приземлився літак від SkyUp, який мав довезти пасажирів до Батумі.

Вінничанин Роман Варшавський летів цим рейсом і на своїй Facebook-сторінці розповів, що трапилося в транспорті перед його посадкою.

Чоловік розповів, що він із жінкою мали вилетіти в Грузію о 10:00, однак рейс затримали на годину. Відтак, пасажири сіли в літак об 11:00, а об 11:20 почався політ.

За словами пасажира, взлетів літак бадьоро, однак в організмі були дивні не дуже приємні відчуття. За 5-10 хвилин після того, як транспорт набрав висоту, смарт-годинник Романа порекомендував виміряти його рівень кисню в крові, адже «ви піднялися сильно високо». Чоловік відразу ж за допомогою годинника це і зробив.

Вбудований пульсоксиметр показав 80-83% кисню в крові. Тоді Роман подумав, що це наслідки від щеплення проти COVID-19, яке він зробив напередодні.

За декілька хвилин після цього стюардеса оголосила, що всім пасажирам потрібно пристебнутися. Ще за мить різко випали кисневі маски.

«Це було неочікувано не тільки для пасажирів, а й для стюардів. Декілька секунд я думав, що це помилково (буває таке). Але тут раптом почали майже панічно кричати “Одягайте маски, терміново! Пристебніться!”. Не всі відразу зрозуміли, як вдягати маску. Траекторія літака почала різко змінюватися. У салоні стало спекотно, з’явився невеликий запах горілого. Без маски було нереально дихати», – розповів Роман.

Пізніше, коли траекторія літака стабілізувалася, зі слів чоловіка, стюарди почали бігати з кисневими балонами та аптечкою – допомагали тим, кому потрібно.

«Ймовірно, були ті, хто втратив свідомість. Всередині мене були нереальні відчуття», – зазначив чоловік.

Потім літак спустився на достатньо низьку висоту, щоб запрацювала мобільна мережа. Тоді Роман написав своїй сестрі повідомлення щодо ситуації на борту.

«Я припустив, що в літаку трапилася розгерметизація. Вдалося спитати стюардесу: “Розгерметизація?”, на що отримав бігле “так”. Пізніше нам сказали, що ми, ймовірно, летимо назад у Бориспіль. Хвилин 30-40 летіли на низькій висоті в кисневих масках. Після аналізу ситуації стало простіше. Двигуни працюють, літаком керують. Запах горілого трохи відчутний, але причини не видно. Приземлилися нормально. Нас чекали медики та пожежники», – написав Роман.

Усім пасажирам запропонували безкоштовне харчування та інший літак. Однак більшість людей, які летіли цим рейсом, відмовилися від польоту взагалі.

«Скарг, як таких, ні до кого не маю. Стюардеси відпрацювали нормально. Екіпаж, начебто, теж. Могли, звичайно, потім і проінформуватпи пасажирів про ситуацію. Але скоріш за все їм було не до цього. Головне – вирулити ситуацію», – наголосив пасажир.

Водночас Роман зазначив, що цю аварійну посадку в аеропорті назвали затримкою.

«Ми нібито не вилітали й поверталися, а затримали рейс до 16:00. Також не знаю навіщо стюарди безпосередньо під час посадки різко почали ховати кисневі маски в бардачки», – розповів Роман.

Нагадаємо, у SkyUp зазначили, що на борту виникла позаштатна ситуація, тому екіпаж, згідно з міжнародними правилами, повернувся в найближчий аеропорт.

Фото: фейсбук