В міськадміністрації кажуть, що забудовник виконує всі умови для проведення робіт.

Паркан, який днями почали встановлювати навколо будівлі з «тарілкою» біля метро «Либідська» у Києві, зводять для проведення реставраційних робіт. Будівля має охоронний статус і знищення їй не загрожує — про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Чиновник нагадав, що будівля має статус пам’ятки місцевого значення і охороняється законодавством. Власник будівлі начебто планує тут рестраврацію, яку раніше погодили в КМДА.

«Будуть виконуватись роботи по реставрації тарілки і по реставрації зліва і зправа двох крил будівлі (…) Власник, який хоче там доробити цей проект, ми бачимо з його сторони позитивні рухи. Дійсно був розглянутий проект реставрації, показали, що буде реставруватися і всередині, і ззовні. Функціональне призначення тарілки — вона як акустичний зал, і цей зал буде відреставрований і відновлений» — зазначив Никоряк.

За його словами, в КМДА про будівництво паркану «знають і контролюють».

Також Никоряк зазначив, що прибрати каркас нової будівлі позаду «тарілки», який збудували за останній рік, вже не вийде. Він припускає, що якби будівля раніше отримала охоронний статус, цього вдалося б уникнути.

«Може б у неї (будівлі – ред.) були охоронні зони і та задня частина так близько б не підійшла до тарілки. Але у власника був погоджений проект таким чином, ми в авральному режимі почали розглядати об’єкт для внесення у пам’ятки місцевого значення» — зазначив чиновник.

Нагадаємо, деякі столичні активісти побоюються, що будівлю з «тарілкою» зноситимуть — мовляв, для цього встановлюють особливо міцний паркан.

Тим часом, сьогодні у Києві пройдуть мистецькі акції проти забудови «Квітів України» та садиби Барбана.

Фото: Фейсбук