Мешканці одного з будинків кажуть, що приватний підрядник нібито незконно забудовує їхню зелену зону.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Український науково-дослідний інститут харчування нібито вирішив відгородити свої території. Місцеві кажуть, що працівники інституту встановлюють паркан на зеленій зоні.

Кияни, які живуть у сусідньому будинку на вул. Джона Маккейна, 39А, обурені такою забудовою.

Журналіст телеканалу «Київ» приїхав до інституту, щоб з’ясувати, чи мають право встановлювати паркан на цій території.

Станом на 14:00 3 червня поблизу будівлі вже встановили опори для майбутнього паркану. За словами робітників, так хочуть тимчасово обгородити зелену зону, щоб облаштувати там благоустрій.

Попри це, мешканці сусіднього будинку стверджують, що це їхня зелена зона. Відтак, підрядник не мав права роботи там будь-які дії.

До слова, під час конфлікту між сторонами ледь не дійшло до бійки.

«Почали ми роботи запити, що ж це таки. Взяли в ЖЕКу інформацію про територію, яку вони взяли під будівництво й за яку ми платимо. ЖЕК видав нам документ, у яку вказано, що прибудинкові споруди й територія тут є для обслуговування наших будівель. Потім зробили запит у КМДА, щоб дізнатися, на якій підставі тут працюють ці нібито “власники території”. У КМДА відповіли, що зазначена документація в Департаменті відсутня. Відтак – ніхто не давав дозвіл на забудову», – розповів Володимир Стьопін, мешканець будинку.

Тож, мешканці мають сумніви щодо законності діяльності на цій території. Однак у так званого підрядника є відповідна контрольна картка для облаштування цієї зеленої зони.

Знімальна група телеканалу «Київ» зробила запит до Департаменту міського благоустрою, де запевнили, що ця контрольна карта, яка є в підрядника, є дійсною та правильною. Відтак, Київблагоустрій справді може накласти штраф на цю ділянку, якщо не довести її до належного стану. Через це тут і тривають роботи.

Попри ці дані, у мешканців все ж залишилося питання – чия це територія. Адже за даними ЖЕКу ця галявина належить будинку на Джона Маккейна (відповідно – жителі платять за її облаштування), а за даними, які є в підрядника, – Науково-дослідному інституту. Тож вирішення цієї проблеми ще триватиме.

Телеканал «Київ» надалі слідкуватиме за цією ситуацією.

Фото: скріншот