22 лютого минає сім років з дня втечі Віктора Януковича з України.

Про це повідомляє програма «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ».

На території резиденції побувала наша журналістка і одразу зазначила, що страуси на місці. Крім цього, там гостює ще з десяток видів тварин, однак відвідувачів там сьогодні не багато.

За словами журналістки, така низька «явка» зумовна тим, що вранці у понеділок люди їдуть у справах та на роботу, а не розважаються. Працівниці каси запевняють, що на вихідних тут було в рази більше людей.

Також відвідувачі можуть поєднати приємне з корисним та купити на всю ціну квитка овочів для тварин і таким чином безкоштовно пройти на територію Національного парку. Скільки коштують квитки можна переглянути тут.

Уже сім років Межигір’я Януковича живе без свого горезвісного власника, однак дачу президента-втікача досі не можуть передати у власність держави.

Агентство з розшуку та менеджменту активів не може передати в управління резиденцію «Межигір’я», оскільки Офіс генпрокурора іще не передав до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для подальшого розслідування усі матеріали справи, які налічують 2 тисяч томів.

В хонку (мисливський будиночок) наразі вже пускають відвідувачів. За словами журналістки, кожен охочий може зайти всередину. Там є також спеціальна людина – екскурсовод, який детально розкаже та покаже всі оздоби Межигір’я.

Проте пори те, що «Межигір’я» перетворилася на відкритий музей корупції та національний парк, територію донині не можуть повернути у державну власність.

Як розповів журналістам комендант Межигір’я Денис Тарахкотелик, боргів з утримання території наразі немає. Плата за споживання електроенергії з 2019-го – стабільне. Є домовленість з ДТЕКом.

Щодо приватизації території, то комендант нагадав, що агенство «Арма» з управління арештованим майном вже двічі передавала «Межигір’я». Вперше фельдшеру з Білої Церкви, і вдруге – ТОВ «Скомпані», яка була власником. Проте, як зауважив Денис Тарахкотелик, ці передачі були незаконними і це б закінчилося розграбуванням майна.

Наразі власником «Межигір’я» є фірма «Танталіт». Основна функція ділянки – відкритий музей корупції та національний парк. Проте суд має вирішити подальшу передачу території.

В майбутньому на території «Межигір’я» планують облаштувати табір для дітей та облаштувати культурно-спортивні заходи тощо.

Натомість начальник Управління менеджменту активів АРМА Вахтанг Бочорішвілі розповів, що «Межигір’я» є речовим доказом в Кримінальному впровадженні і знаходиться під арештом та передано в Управління АРМА.

Де-юре власником території є ТОВ «Танталіт». Проте за рішенням суду, їм заборонено володіти та користуватися майном. Тому так звану тріаду власників наразі очолює АРМА.

До слова, 21 січня Європейський суд з прав людини встановив порушення свободи слова у відмові Вишгородської райдержадміністрації оприлюднити ціну, за якою президенту-втікачу Віктору Януковичу продали ділянку в Межигір‘ї.

Фото: Фейсбук