Раніше з аналогічним закликом до Зеленського звернулася римо-католицька громада.

Парафія костелу св. Миколая в Києві, де минулої пятниці сталася масштабна пожежа, просить центральну владу віддати об’єкт їм на відновлення. Про це повідомляє сторінка колективу у соцмережі Facebook.

В дописі наголошується, що в Україні є щонайменше три успішних приклади, як парафії відновлювали свої храми після того, як отримували їх у власність.

Парафія наводить приклади костелу св. Йосифа у м. Гнівань, костел св. Михаїла та монастир в Тиврові а також Санктуарій Матері Божої Більшівецької в Більшівцях.

«Вінниця, Гнівань, Білшівці, Тиврів – це не сподівання, це ФАКТИ! Площа і кубатура Тиврівського храму дважди більша за київський костел, Тиврівський був у жахливому стані, на багато гіршим як храм св. Миколая (…) Можливо варто поцікавитись щоб і храм св. Миколая мав такий шанс? Якщо це сталося в маленькому селі, то тим більше можливе у столиці!!!» — йдеться в повідомленні.

Парафіяни наголошують, що влада, мовляв, навмисне не хоче віддати собор їм у власність і не збирається цього робити.

«Так само неохоче віддавала влада попередні об’єкти, а зараз ними пишається, всіх знаменитих гостей туди возить і пишається — «ось візитівка наша…» — йдеться в дописі.

Зауважимо, міністр культури Олександр Ткаченко не впевнений, що в католицької громади будуть кошти на подальші реставраційні роботи костелу. З його слів, на відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень. Релігійна римо-католицька громада вже звернулася із закликом до Зеленського повернути костел вірянам, але відповіді поки не отримала.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася минулої п’ятниці близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів.

Відмітимо, у травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів «Великої реставрації». Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая. Мала відбутися реставрація фасаду, але її було відкладено.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт начебто хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: Фейсбук