За ці три дні відбудеться понад 150 подій, серед яких парад у Києві і концерт на "Олімпійському".

План святкування 30-річчя з дня проголошення Акту про Незалежність України озвучив президент Володимир Зеленський у межах форуму “Україна 30“.

Святкові заходи триватимуть з 22 до 24 серпня. У ці дні відбудеться понад 150 святкових заходів. Для участі у святкуванні Дня Незалежності до України прибудуть сотні іноземних гостей, зокрема лідери держав, представники іноземних урядів і парламентів. Усього очікується близько 30 міжнародних делегацій.

22 серпня

22 серпня за участю Президента Володимира Зеленського відбудеться вручення відзнаки “Національна легенда України”. Її присуджуватимуть громадянам за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності та служінні українському народові.

Відзнаки будуть удостоєні також ті, хто зробив вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я та провадить активну благодійну й громадську діяльність“, – зазначили в Офісі президента.

23 серпня

23 серпня, у День Державного прапора України, у Києві фасади будівель Верховної ради, Національної опери, палацу “Україна”, ЦУМу, ТРЦ “Гулівер” стануть синьо-жовтими.

А головне святкування Дня прапора пройде у селі Мар’янівка Черкаської області, де розташовується географічний центр України. Тут відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стяга, участь в якому візьме президент Володимир Зеленський. Прапор у цей момент також підіймуть у всіх областях країни – для цього в кожному місті було спеціально побудовано флагштоки.

Згодом у Києві відбудеться установчий саміт ініціативни президента “Кримська платформа”, яка повинна об’єднати всі національні та міжнародні зусилля з деокупації українського півострова.

На ньому виступлять президент , голова Верховної Ради, прем’єр-міністр, лідери кримськотатарського народу, глави іноземних делегацій, представники новоствореної експертної мережі Кримської платформи. Захід складатиметься з чотирьох панелей на теми: політика невизнання та санкцій; безпекові виклики; захист прав людини в тимчасово окупованому Криму; відновлення прав кримськотатарського народу“, – розповіли в ОП.

Крім того, 23 серпня запланований святковий концерт для лідерів держав у Національній опері України за участю легенд опери та балету.

Цього ж дня відбудеться саміт перших леді та джентльменів “М’яка сила у новій реальності”, який ініціює дружина Президента України Олена Зеленська. Подія пройде в Національному заповіднику “Софія Київська”.

24 серпня

У День Незалежності України у Києві на Хрещатику відбудеться святковий парад Збройних Сил України. Заплановані заходи за участю представників і техніки всіх сил сектору безпеки і оборони України та країн-партнерів.

Також у Києві свій благодійний концерт проведе італійський італійський виконавець класичної музики Андреа Бочеллі. Зібрані на концерті якого будуть спрямовані для музею Івана Марчука.

Увечері 24 серпня на НСК “Олімпійський” розпочнеться святкове шоу “Незалежність у нашій ДНК. День незалежності країни”. Участь у концерті візьмуть участь естрадні зірки, артисти опери та балету, а також симфонічний оркестр.

Єдиний музичний перформанс поєднає пісні, які стали музичною спадщиною минулих поколінь, і хіти майбутнього. Це символізуватиме культуру нашої незалежності. Без пауз і зупинок виконавці передаватимуть своєрідну “естафету” одне одному та створять єдину композицію з десятків знакових для незалежної України пісень. Це відбуватиметься на найбільшій технологічній сцені країни“, – розповів Зеленський.

Виступи артистів будуть супроводжуватися незабутньою хореографією за участю десятків танцюристів. Організатори обіцяють підготувати для них надзвичайні костюми, величезні екрани, масштабне світлове та дрон-шоу.

Завершиться музичне дійство яскравими феєрверками“, – зазначили на сайті президента.

Зазначимо, що феєрверки в Україні заборонені до завершення війни в Україні, яка триває на донбачі з 2014 року. Вочевидь, в Офісі президента вирішили зробити виняток до Дня Незалежності.

Нагадаємо, підготовка концерту до Дня Незалежності супроводжувалась низкою скандалів, зокрема – деякі артисти заявили, що їх не покликали виступати на “Олімпійському”.

Додамо, що у Софійському соборі в Києві з 16 серпня до 14 листопада 2021 року покажуть оригінал Конституції Пилипа Орлика, написаний 1710 року латиною.

Фото: ОПУ