Статую отримає римсько-католицька парафія св. Миколая.

Папа Римський Франциск освятив статую Михаїла Архангела з Гаргано, яку отримає римсько-католицька парафія св. Миколая в Києві, святиня якої до 1 червня 2022 року, згідно з меморандумом, укладеним між МКіІП та парафіяльною громадою, має перейти у постійне користування вірян. Про це повідомляє Католицький медіа-центр.

Статую для папського благословення до Ватикану привезли з санктуарію Михаїла Архангела у Гаргано, провінції Фоджіа, з регіону Апулія в Італії. Згідно з традицією, саме там у V столітті Архангел Михаїл об’явився в печері і повів жителів цього регіону до перемоги в битві з язичниками.

Біла статуя, що перебуватиме в храмі св. Миколая в Києві, такого самого розміру, як і оригінальна, яку створив Андреа Сансовіно у 1507 році. Вона представляє архангела Михаїла, який лівою ногою топче сатану, правою рукою підіймає меч, а мізинцем лівої руки, однією ланкою ланцюга, повністю контролює рухи володаря пекла і не дозволяє йому поворухнути головою.

У християнській традиції Михаїл Архангел є покровителем військових та лицарів. Його часто зображають як воїна з мечем в руках, що перемагає сатану, адже сатана, скинутий з неба, ніколи не втихомирюється, нагадують в центрі.

Фото: Фейсбук