Постанову про статус пам'ятника ухвалив Кабмін за поданням Мінкульту.

Відповідне рішення ухвалив Кабмін 2 червня, повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Згідно з постановою уряду, Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії у Києві отримав категорію пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Таке рішення дає можливість глибше усвідомити значення подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції та краще піклуватись про пам’ятку культурної спадщини національного значення”, – вважають у Мінкульті.

Зазначимо, меморіальний комплекс в Києві, присвячений жертвам ядерної аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції; розташований у Святошинському районі у ландшафтному парку на перетині Чорнобильської вулиці з проспектом Перемоги. Пам’ятник був відкритий 26 квітня 1994 року. Автори – скульптор Володимир Чепелик та архітектор Микола Кислий. Зведений коштом Київської міської державної адміністрації, Міністерства України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на внески комерційних підприємств. У 1996 році в складі меморіального комплексу на алеї встановлені стели пам’яті з викарбуваними іменами ліквідаторів-мешканців Святошинського району, що загинули внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Раніше повідомлялось, що Кабмін планує передати 1,5 млн євро грантових грошей на потреби Чорнобильської АЕС. За угодою передбачалося, що гроші повернуться в власний капітал ЄБРР.

Фото: МКІП