Винятком стануть пластикові пакети, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Відповідне рішення Верховна рада України ухвалила сьогодні, 1 червня 2021 року.

За законопроект №2051-1 проголосували 297 нардепів. Закоропроектом передбачається також введення штрафі за використання поліетиленових пакетів

Тепер заборонено використання:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Винятком є тільки ті пластикові пакети, котрі обмежені величиною (225х345х450 мм) і використовуються для пакування м’яса, риби та продуктів з них, і також сипучих продуктів, оскільки для них пакет є первинною упаковкою.

За розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф –  від 1700 до 3400 гривень. Якщо порушення зафіксують повторно – штраф зросте до 3400 гривень мінімально та до 8500 гривень максимально.

Зазначимо, у першому читанні законопроект було ухвалено в листопаді 2019 року. Закон набираєчинності з дня, наступного за днем йогоопублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім частини першої статті 2 та абзацу другого частини другої статті 6, які вводяться в дію через дев’ять місяців з дня опублікування цього закону. Частина третя статті 2 цього Закону діє до 1 січня 2023 року.

Фото: pixabay