МУО (містобудівні умови та обмеження) - це своєрідний ескіз того, яким може, а яким не може бути будівельний проект.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій на своїй Facebook-сторінці.

Юрій Тацій розповів, що отримання містобудівних умов та обмежень – обов’язкова процедура, щоб здійснити реконструкцію будинку. При чому це стосується навіть споруд, від яких залишився тільки фундамент або одна стіна.

«Необхідність отримання МУО на реконструкцію майже знищеного будинку пов’язана з тим, що оновлена споруда повинна будуватися лише з дотриманням вимог містобудівного законодавства. Тому задля уникнення невідповідності нового будівництва містобудівним вимогам, необхідно отримувати МУО на реконструкцію», – зазначено в дописі.

Водночас заступник директора Департаменту містобудування та архітектури припустив, що отримані МУО, ймовірно, міститимуть ті самі вимоги, які були вказані у документації, яка видавалась на аналогічну будівлю розташовану неподалік.

«Важлива умова одержання містобудів для проведення реконструкції: будівля має бути введена в експлуатацію. Недостатньо лише права власності на об’єкт, адже воно передбачає лише можливість розпоряджатися будинком, а не використовувати його за призначенням. Реконструкція – це перш за все експлуатація будівлі, тому і здійснюється тільки у разі відповідного статусу», – розповів Юрій Тацій.

Нагадаємо, нещодавно в КМДА пояснили, що не дозволяють робити містобудівні умови та обмеження.

Фото: Facebook