Перед тим ДАБІ кілька разів відмовила ТОВ «Готельний комплекс «Спаський» у видачі дозволу на роботи.

Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію України видати дозвіл на виконання будівельних робіт по вул. Спаській, 31а у Подільському районі Києва. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 28 травня.

Дозвіл на будівництво має отримати ТОВ «Готельний комплекс «Спаський», що із січня 2014 року володіє нежитловим будинком літ. «А» площею 1928 кв м за вказаною адресою.

Як ми повідомляли, будівля розташовується на ділянці площею 0,14 га, яку рішенням Київради від 24 вересня 2015 року було передано компанії в оренду на 10 років для обслуговування нежитлового будинку. Цю будівлю «Спаський» купив в «Укрінбанку», який з 2007 по 2015 рр. був орендарем вказаної ділянки.

У березні 2014 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав Готельному комплексу «Спаський» та «Укрінбанку» містобудівні умови та обмеження по реконструкції вказаної нежитлової будівлі під готель.

Kyiv Media

В суді фірма заявила, що звернулася до ДАБІ за дозволом на будівництво, однак у січні 2021 року отримала відмову. Зауважимо, що перед тим ДАБІ ще двічі відмовлялося видавати цей дозвіл «Спаському». Підставою відмови було ненадання документів щодо погодження проектної документації органам охорони культурної спадщини. Не погоджуючись з цим, компанія звернулася до суду.

В суді Готельний комплекс «Спаський» заявив, що відмова ДАБІ у видачі дозволу порушує його права та є протиправною і безпідставною, оскільки у нього як у забудовника відсутній обов’язок отримувати від Мінкультури дозволи та погодження, бо межі та режими використання історичного ареалу м. Києва, межі та режими використання зон охорони у столиці не затверджено у встановленому законом порядку, а тому – відсутні правові підстави вважати, що ділянка по вул. Спаській,31-А знаходиться у межах Центрального історичного ареалу.

Ні ДАБІ України, ні Мінкультури жодних доказів чи пояснень в суд не надали, наголошує видання.

Kyiv Media

Розглянувши матеріали справи, суд погодився із доводами Готельного комплексу «Спаський». Суд дійшов висновку, що зони охорони і межі історичного ареалу м. Києва не визначено в порядку, встановленому законом. Суд визнав протиправним та скасував рішення ДАБІ України про відмову у видачі дозволу на виконання будівельних робіт по вул. Спаській, 31-А, і зобов’язав ДАБІ видати Готельному комплексу «Спаський» відповідний дозвіл.

Рішення ОАСК ще не вступило в силу, оскільки поки що не сплив строк апеляційного оскарження.

Нагадаємо, раніше у відмові у видачі дозволу на будівництво по вул. Спаській, 31-А ДАБІ зазначало, що наміри забудови начебто не відповідають архітектурним рішенням і висота об’єкту проектування перевищує історико-містобудівне обґрунтування.

Як зазначають «Наші Гроші», відповідно до діючого Генплану Києва, вул. Спаська розташована на Подолі, який входить до Центральної планувальної зони, де діє обмеження висоти будівель, що споруджуються, – не вище 27 м. Вулиця Спаська потрапляє в межі Центрального історичного ареалу столиці, архітектурну та археологічну охоронні зони, території заповідників та пам’яток археології, ландшафту та історії.

У вересні 2019 року «ГК «Спаський» начебто уклав із ТОВ «Стар Білдінг» договір організації фінансування та будівництва об’єкта майна, за яким «Спаський» зобов’язався зробити реконструкцію готелю до 31.12.2022 і передати його «Стар Білдінгу». Останній, у свою чергу, повинен був інвестувати у це будівництво 50 млн грн.

Власником ТОВ «Готельний комплекс «Спаський» є кіпрська компанія «Іск Інвест Лімітед», кінцевим бенефіціарним власником через компанію «Делітара Лімітед» значиться Рональд Райнер.

Раніше кінцевим власником «Іск Інвест Лімітед» значився львів’янин Олег Санагурський, який раніше працював заступником керівника фірми «Інтергал-Буд» екс-нардепа Володимира Зубика.

Тим часом, у Києві ще 25 будинків отримають фінансову допомогу від столиці на оновлення житла за програмою «70/30».

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти