ГО «Клуб «Козак», яка належить особам, наближеним до депутата, користується ділянкою вже 20 років.

Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився повернути громаді земельну ділянку площею 1,17 га на Трухановому острові. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на постанову від 4 лютого.

Позов до суду з вимогою повернути ділянку подала столична прокуратура. Землею користується ГО «Клуб «Козак» з 2001 року, коли Київрада прийняла рішення, яким погодила розташування спортивного комплексу на Трухановому острові (берег річки Десенка). Після цього клуб і Київрада уклали договір резервування земельної ділянки на 3 роки.

Прокурор в суді заявив, що на сьогодні «Клуб «Козак» незаконно використовує ділянку без будь-яких правовстановлюючих документів та відповідних рішень Київради. Посилання клубу на договір резервування прокурор назвав необґрунтованим, оскільки строк його дії сплив у 2004 році. У листопаді 2020 року київський Госпсуд погодився із доводами прокуратури і задовольнив її позов, зобов’язавши ГО звільнити ділянку.

Однак, апеляційний суд це рішення скасував і у задоволенні позову прокуратурі відмовив.

Апеляційний суд дійшов висновку, що у «Клубу «Козак» наявні правові підстави для перебування на вказаній ділянці, що підтверджується:

  • рішенням Київради від 24.05.2001 про погодження місця розташування спортивно-оздоровчого комплексу на Трухановому острові;
  • договором резервування земельної ділянки від 06.12.2001, укладеного між «Клубом «Козак» та Київрадою;
  • актом здачі-приймання перенесених в натуру меж зарезервованої ділянки від 25.09.2001.

При цьому, апеляційний суд вважає, що відсутність у «Клубу «Козак» правовстановлюючих документів на ділянку, у даному випадку, не може кваліфікуватися ні як самовільне її заняття, ні як незаконне зайняття, оскільки начебто є об’єктивні причини, внаслідок яких клуб позбавлений можливості укласти договір оренди. Зокрема, це те, що у 2002 році Київрада зупинила розгляд справ по наданню, оформленню права користування земельними ділянками та погодженню місця розташування об’єктів на території Труханового острова до завершення розробки і затвердження проекту Детального плану території.

При цьому, за даними прокуратури, «Клуб «Козак» не оскаржував це рішення Київради.

Крім того, суд зазначив, що згідно з іншим рішенням Київради вказана ділянка, яку займає «Клуб «Козак», до території заказника Труханового острова не входить.

Раніше «Наші Гроші» вже повідомляли, приватне охоронне агентство «Шторм» облаштувало на Трухановому острові у Києві базу, перекривши доступ до Дніпра. На зайнятій ділянці знаходяться двоповерхова житлова споруда, спортмайданчик і брезентова палатка, на кшталт військової; на території щодня перебуває з десяток охоронців.

Власниками ГО «Клуб «Козак» є Олександр Шевельов, Юрій Палій та Олександр Литвинов.

Палій є колишнім працівником ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал», одного з активів родини Віктора Медведчука. У свою чергу Литвинов – це екс-помічник давнього бізнес-партнера Медведчука, а нині і його однопартійця по «Опозиційній платформі «За життя», нардепа Григорія Суркіса.

Керує ГО «Клуб «Козак» Ян Марченко – це колишній помічник нардепа Тараса Козака, однопартійця і бізнес-партнера Медведчука, на телеканали якого нещодавно наклала санкції РНБО.

Як ми повідомляли, реставрувати будинок Сікорського в центрі столиці вимагають через суд.

Фото: Наші Гроші