Бучанська райрада ухвалила відповідне рішення, посилаючись на схему планування території Київщини, яку ухвалила Київоблрада.

Київрада звернеться до Нацполіції через зазіхання Бучанської райради на Біличанський ліс. Про це заявив на засіданні у середу, 21 жовтня, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, інформує «Чесно».

Таким чином Бондаренко прокоментував інформацію про те, що Бучанська районна рада проголосувала за розширення меж селища Коцюбинське, яке є анклавом області в межах Києва.

Бондаренко надав протокольне доручення негайно підготувати звернення до правоохоронних органів.

«Подання на сесію Бучанської райради зробив депутат Богдан Слюсаренко. Він представляє партію колишнього мера Ірпеня, забудовника Володимир Карплюка «Нові обличчя». У своєму зверненні Слюсаренко посилається на нову схему облради, яку, не без лобіювання ОДА, «протягнули» через сесію облради 9 вересня» — йдеться в дописі.

Депутатка Київради від Голосу Зоя Ярош озвучила проблему в сесійній залі столичної міськради, повідомляє «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

«Я нагадаю, що це 3 тисячі гектар Біличанського лісу, котрий відноситься до НПП Голосіївський і належить місту Києву. Я прошу негайно і мера і секретаря вжити заходів зі звернення і до правоохоронних органів для того, щоб зупинити дію рішення повернути до міста Києва землі і його території» — зазначила депутатка.

Бондаренко відповів на це, що «намагання вкрасти землі Києва з боку суміжних до столиці населених пунктів – залишаються».

«Те, що ми бачимо в діях Коцюбинської ради, є точно не дружнім кроком стосовно Києва та киян. І в данному випадку переконаний, що правоохоронні органи повинні надати оцінку цим діям» — додав він.

Перед голосуванням Бучанської міськради 9 вересня Київоблрада затвердила схему планування території Київської області. Вона розширила межі селища Коцюбинське за рахунок Національного природного парку «Голосіївський», території в межах Києва. За два тижні мер Києва Віталій Кличко повідомив: на сесії Київради депутати вирішили звернутися до Київської обласної ради, Офісу генпрокурора, НАБУ та інших правоохоронних органів щодо недопущення протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та зміни меж Києва у позаправовий спосіб.

Водночас, як раніше писала активістка руху «Чесно» Ірина Федорів, за тисячі гектарів земель столиці вже 12 років боряться ірпінські забудовники. Вони начебто навіть організували схему підпорядкування лісистої місцевості. Цікаво і те, що більша частина громади Коцюбинського воліє приєднання до Києва. У населеного пункту спільні зі столицею опалення, водопостачання, водовідведення. Та, як переконує Федорів, забудовники не хочуть приєднання селища до столиці. Бо ж їхня головна мета – це, мовляв, отримати землі під забудову.

Про оборудки колишнього мера Ірпеня Карплюка ми писали тут.

Фото: Фейсбук