Попередньго, розпочати навчання в Президентському університеті обіцяють вже у 2023 році.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

31 травня під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Президентського університету, який готуватиме “професіоналів найвищого рівня” в таких сферах: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації. До університету відбиратимуть найкращих випускників. Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років ця кількість має зрости до 600.

На будівництво цього вишу планують витратити понад 7 мільярдів гривень. Облаштують заклад на території «Експоцентру України». Загальна площа ЗВО – майже 26 тисяч кв м. На території вишу буде 11 кампусів, адміністративний корпус, апарт-готелі для студентів та педагогів, лікарня, дипломатична служба і корпус з офісами іноземних компаній. Розпочати навчання в Президентському університеті обіцяють вже у 2023 році.

Микита Андрєєв, голова громадської ради при МОН України, в ефірі телеканалу “Київ” зазначив, що за кошти, передбачені на створення Президентського вишу, можна було реформувати будь-яку з ланок системи освіти.

«Якщо дати бодай 1 мільярд гривень будь-якому існуючому в Україні університету на осучаснення – виш зможе давати результати не гірші, ніж побудований з нуля університет. Якби президент, або ОПУ, або МОН змогли залучити 7 мільярдів гривень приватних коштів – уся б країна аплодувала. Наразі ж йдеться про кошти платників податків, які можна було б використати більш раціонально», – наголосив Микита Андрєєв.

Окрім цього, голова громадської ради при МОН пояснив, що вся робота в цьому виші буде організовуватися відповідно до законодавчої бази, яка буде присвоєна університету.

«Якщо законодавча база буде ідентична тій, що є наразі в інших університетах, то важко говорити про залучення іноземних фахівців до викладання, наприклад. Будь-який раціонально мислячий професор із Європи просто не піде на такі умови, як в Україні», – наголосив Микита Андрєєв.

Водночас освітянин сумнівається, що всіх випускників майбутнього вишу зможуть залиши в Україні працювати.

«Я також чув від президента, що навчатимуться в цьому виші тільки на “бюджеті” й усі випускники залишатимуться працювати в Україні. Тут теж є питання щодо законодавчої бази, яка це забезпечила б. У нас немає наразі обов’язкового відпрацювання випускників, як це було раніше», – розповів Микита Андрєєв.

Також голова громадської ради при МОН зазначив, що створення ще одного нового приміщення під ЗВО є недоречним. Відтак, пан Микита сподівається, що рішення щодо будівництва буде змінено, адже наразі чимало будівель існуючих університетів пустують.

Фото: unsplash