Оргкомітет після отримання інформації про підробку довідки Аліни Паш вирішив припинити її участь у конкурсі

Як повідомили у “Суспільному”, 17 лютого, на позачерговому засіданні Організаційного комітету Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 було ухвалено рішення звернутися до гурту «Kalush Orchestra» з пропозицією представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2022 у Турині.

Зазначимо, що гурт «Kalush Orchestra» посів друге місце у фіналі та отримав 14 балів загалом, з них максимальні 8 балів від глядачів та 6 балів від суддів.

Крім того, як повідомив представник Оргкомітету конкурсу Дмитро Хоркін  після того, як було отримано відповідь від ДПС про фальшиву довідку, у більшості членів Оргкомітету виникло бажання припинити участь Аліни Паш у відборі на Євробачення.

“Її аргументи і спілкування з нею не переконало членів Оргкомітету”, – зазначив Хоркін.

Він додав, що співачка, попри заяву, остаточно не вирішила, чи планує відмовитися від участі. “Я запитав як головуючий на цьому засіданні Аліну, чи означає це те, що вона напише заяву? На що отримав від неї відповідь “Ні”, вона ще буде зважувати це питання. Вона відповіла: “Я не стільки хочу порвати із конкурсом, як хочу порвати із цим брудом”, – розповів подробиці чоловік.

Він пояснив, що для НСТУ зараз головне, щоб Україна була представлена на Євробаченні. “Нам дуже прикро, що представник команди Аліни Паш, її продюсер, як ми розуміємо, здійснив такий крок і поставив під загрозу подальше проведення конкурсу”, – зазначив Хоркін. І додав, що Україні бажано цього року відправити на конкурс представника.

Хоркін зазначив, що необхідно дочекатися наступного засідання Оргкомітету, на якому визначать, хто поїде на Євробачення. “Другий, третій номер. Будемо думати, як виходити з ситуації, до якої ми потрапили через не дуже доброчесну поведінку виконавиці та її представника”, – додав він.

Нагадаємо, 12 лютого, пройшов нацвідбір на «Євробачення-2022». За результатами голосування членів журі й глядачів у ньому перемогла Аліна Паш, яка отримала 15 балів. 

Згодом, біля телецентру “Олівець” пройшла акція з вимогою перегляду результатів голосування журі національного відбору на Євробачення-2022, за якими перемогу отримала українська співачка Alina Pash. Співачку запідозрили у поїздці до Криму з Москви. Проте команда Аліни Паш надала довідку, що співачка їздила до Криму з України.

Водночас,  активіст Сергій Стерненко заявив, що має дуже серйозні та обґрунтовані підстави стверджувати, що довідка оприлюднена командою Аліни Паш, є підробленою. Тому “Суспільне” надіслало запит на перевірку інформації. До закінчення перевірки угоду щодо участі у міжнародному Пісенному конкурсі «Євробачення» з переможницею Національного відбору підписувати не будуть.

Аліна Паш прокоментувала підозру у підробці довідки. І заявила, що хворіла, тому довідку отримала її команда. Але наразі вона очікує довідку на власний запит.

У коментарі виданню “Українська правда” речник ДПСУ Андрій Демченко зазначив, що Державна прикордонна служба не видавала співачці Аліні Паш довідку про законний перетин державний кордон України через КПВВ Чаплинка у 2015 році.

Очільник “Суспільне” заявив, що після офіційної довідки від прикордонників буде зібраний оргкомітет Євробачення та вирішено питанння.

Згодом, співачка опублікувала допис, в якому повідомила що її підвів член її команди, а данні про перетин нею кордону з Кримом за 2015 рік були видалені прикордонниками. Крім того, вона заявила, що знімає свою кандидатуру. У “Суспільному” натомість заявили, що дискваліфікували співачку.

Фото: Фейсбук