Захід відвідало керівництво держави та «селебрітіс». Зібрані з них кошти мають піти на створення музею художника Марчука в Києві.

Сума збору благодійних внесків, отриманих за запрошення на концерт італійського тенора Андреа Бочеллі в Києві, склала 1 380 000 гривень. Про це повідомила сайту «Суспільне Культура» прес-служба цього заходу.

«На сьогодні внески продовжують надходити від запрошених гостей, тому збір коштів на створення Центру сучасного мистецтва – музею Івана Марчука – триває. Остаточні дані будуть опубліковані на сайті ModernArtFoundation», — йдеться у повідомленні.

Сам Іван Марчук був гостем концерту, а його картини були анімовані та транслювалися на відеоекранах.

Як повідомляє «Фокус», концерт Бочеллі відвідала вся президентська свита з дружинами. Був і сам президент Зеленський, а також прем’єр-міністр Шмигаль, спікер Верховної Ради Разумков, перший помічник президента Шефір, голова СБУ Баканов та інші.

Бочеллі, візитівкою якого є виконання класичних партій разом із поп-зірками, для виступу в Києві обрав у партнерки Джамалу й Тіну Кароль. З оперних дів — Людмилу Монастирську і Тамару Калінкіну, а також скрипальку Анастасію Петришак. Початок концерту оголошував шоумен Юрій Горбунов.

Бочеллі й Петришак виконали композицію «Аве Марія» з його альбому «Віра». Молитву «Сон» італієць заспівав із Джамалою: видання зазначає, що співачка на рівні виконала свою партію завдяки джазовій підготовці. Натомість у Тіни Кароль, мовляв, «гладко не вийшло». Вона виконала свій куплет із композиції Canto Della Terra, а потім мовчки дивилася, як виводить свій куплет італієць. На наступному приспіві вона приєдналася до Бочеллі, але Кароль було майже не чути.

Втім в Інстаграмі поп-діви викладено більш вдалі моменти:

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Тина Кароль (@tina_karol)

Повідомляється, що під час спільного виконання з оперною співачкою Монастирською концерт почали «перебивати» крики «Ганьба!» від людей, які вважали, що концерт безкоштовний і намагалися зайти на територію.

Зазначимо, що концерт анонсувався як благодійний, і що потрапити на нього зможуть всі охочі завдяки певному грошовому внеску, сума якого не розголошувалася (пізніше «Фокус» назвав суму — мінімум 15 тисяч гривень). Однак біля Маріїнського парку зібрався натовп людей, які вважали, що вхід безкоштовний. Частину з них пропустили за 40 хвилин з початку концерту, а з решти вимагали спеціальні паперові запрошення.

За даними «Суспільного», охоронці називали концерт «режимним заходом». Хто видавав запрошення на захід, невідомо. Деякі ЗМІ повідомили, що без запрошення на концерт Бочеллі пропустили деяких «селебрітіс» — зокрема, Ольгу Полякову.

Речник Зеленського Сергій Нікіфоров так прокоментував інцидент:

«Він був благодійним (концерт – ред.), але це не означає автоматично, що можуть пройти всі. Він був за запрошеннями, а також гостей просили вносити добровільну плату на створення музею Івана Марчука. Безкоштовний, благодійний — не означає вільний для входу», — сказав Нікіфоров.

Нагадаємо, перед концертом Бочеллі також був скандал: в КМДА заявили, що сцену встановили на похованнях українських революціонерів.

Фото: ФОкус