Kyiv Media

Раніше його звинуватили у привласненні коштів вкладників.

Печерський райсуд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт Миколу Гонту, засновника ювелірної мережі B2B Jewelry. Про це повідомляє телеканал СТБ з посиланням на дані суду.

Натомість сам Гонта заперечує інформацію про те, що силовики взагалі втручалися в роботу його мережі. Минулого тижня він заявив, що усі магазини B2B Jewelry «працюють за штатним розкладом» і обіцяв позиватися в суд на СБУ.

Натомість в Службі безпеки 2 тижні тому повідомили, що викрили і припинили діяльність фінансової піраміди, «інвесторами» якої стали понад 600 тисяч громадян. За версією силовиків, організатори привласнили 250 мільйонів доларів вкладів: на них вони купили 18 елітних позашляховиків вартістю понад 100 тисяч доларів кожний, коштовності, та навіть один з островів Дніпровського каскаду з кількома будинками. Загалом до фінансової оборудки причетні понад 20 осіб.

І хоча правоохоронці не вказували конкретної назви піраміди, на оприлюднених з місця обшуків фото були сертифікати B2B Jewelry.

Нагадаємо: мережа магазинів B2B Jewelry з’явилася в Україні влітку 2018 року «на базі» мережі магазинів ювелірного заводу «Шарм», що у місті Ладижин Вінницької області. За деякими даними, підприємство має уже понад 600 тисяч вкладників.

Клієнтам закладів за покупку ювелірних виробів обіцяють з часом повернути більше їхньої повної вартості (у якості кешбеку). Дохідність такого вкладення обіцяють на рівні 260−416% на рік. Фіскальні чеки в магазинах не видають, договір не підписують, паспорт при оформленні сертифіката не вимагають — потрібні лише номери телефону і банківської карти.

Економісти кажуть, що цей бізнес має усі ознаки фінансової піраміди, яку з невідомих причин тривалий час ігнорують наглядові установи.

Фото: фейсбук

Останні новини

Погода