У підприємстві вже оновили 6 потягів.

Укрзалізниця проводить модернізацію електропотягів. Оновили їх вже 6. Транспорт обіцяють пристосувати для маломобільних пасажирів. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

Електро потяги на оновлення приходять у дуже поганому стані, а після реновації виглядають як нові.

“Електропотяги приходять старі. Їх розбирають, демонтують обладнання та інтер’єр всередині салону”, – зазначив Василь Мінчура, директор Київського електровагоноремонтного заводу.

Kyiv Media

Розбирають вагони так, що від них залишається тільки металева «коробка». Тоді починають зварювати. Вирізають борти, кузови, конструкції, які треба замінити, ґрунтують вагон і передають на збирання.  Потяг модернізють шість різних цехів. До слова, Київський електровагоноремонтний завод – єдиний в Україні виконує капітальні ремонти електропоїздів.

Складальний цех – остання зупинка вагону, перед тим, як його випустять на колію. Завершальні штрихи роботи виконують саме тут. Тут вкладають підлогу, вікна, стелю, меблі, а також фарбують вагони. Далі вагони випробовують.

Kyiv Media

“На електропотягу було встановлено і зроблено більше ніж 20 модернізацій: відеонагляд, пожежна безпека, звукова сигналізація. Крім того, на потягу була зроблена модернізація з інклюзивності”, – зауважив Василь Мінчура.

Оновлення одного потяга коштує 72 млн грн, 2 з них – йде на облаштування безбар‘єрного доступу. Це місця для людей на колясках, пандуси, поручні та спеціальні санвузли. Двері у нових потягах – автоматизовані. Для пасажирів з дітьми в головних вагонах є спеціальні столики.

Kyiv Media

Двері та розмітка вагонів – яскравого жовтого та помаранчевого кольорів для людей з порушеннями зору. Вказівники продубльовано шрифтом Брайля. А для пасажирів з велосипедами чи лижами є зона для кріплення спорядження.

“Модернізація електропотягів розпочалася з модернізації місць для перевезення велотранспорту і з кожним потягом додається якась функція”, – каже Василь Місура.

Kyiv Media

Один з оновлених потягів уже скоро вирушить на Львівщину. В Укрзалізниці запевняють, він служитиме не менше півстоліття.

Фото: Київ ТБ