Проект реконструкції Хрещатика у розробці, ремонт заплановано від Європейської площі до бульвару Шевченка.

Вулицю Хрещатик у 2021 році чекає масштабна реконструкція, після якої головна вулиця столиці повністю зміниться. Про це повідомили в Інституті «Київдормістпроект», який розробляє документацію.

За планом, ремонтні роботи розпочнуть від Європейської площі – на місці стику бруківки з асфальтом, і продовжать аж до Бессарабської площі – до точки перетину з бульваром Тараса Шевченка. Це 1 кілометр 165 метрів.

Також на Хрещатику облаштують велодоріжки та замінять інженерні мережі, зокрема – зливову каналізацію.

«Для оновлення зовнішнього вигляду вулиці передбачаємо й ремонт фонтанів, заміну пошкоджених зелених насаджень, тактильні елементи покриття та світлофори зі звуковими сигналами для людей, що цього потребують», – зазначили в Інституті.

Над проектом працює великий колектив фахівців, якими керує головний  інженер проекту Геннадій Кибальчук. Партнером у розробці проекту є ТОВ «Архітектурна студія «Колесников».

Як розповіли в «Київавтодорі» для сайту «Сьогодні», вартість тендеру на виготовлення проектно-кошторисної документації становить 18 мільйонів гривень.

«Перш за все ми хочемо зробити Хрещатик зручною вулицею для всіх: велосипедистів, людей з обмеженими можливостями, мам з колясками, пішоходів… Також попередньо планується, що на Хрещатику з’явиться велодоріжка, наразі проектується її трасування. Проектувальники залучають до роботи громадськість для проведення консультацій», – розповіли в комунальній корпорації.

Крім доріг та тротуарів, передбачається заміна табличок із нумерацією будинків, таблички також хочуть підсвітити. Вуличні ліхтарі теж оновлять, як і сміттєві урни.

Зупинки транспорту на Хрещатику обладнають фіксованими боллардами задля безпеки пасажирів – стовпчики зупинять автомобіль, який раптово може вискочити на узбіччя. А тротуари Хрещатика також захистять від автомобілів – щоби не паркувалися.

Масштабна реконструкція не обійдеться без обмежень руху транспорту на Хрещатику, що спричинятиме чималі затори. Проте в «Київавтодорі» запевнили, що кластимуть асфальт вночі – аби мінімально заважати столичному трафіку.

Нагадаємо, про реконструкцію Хрещатика та Майдану Незалежності мер Києва Віталій Кличко говорив ще в липні 2020 року.

Фото: Вікіпедія