Наразі дистанційне навчання регламентується наказом МОН України.

У Києві вимагають відкрити школи попри локдаун. Галина Шостак – засновниця приватної школи та закладів дошкільної освіти опублікувала у Facebook доволі емоційний пост з вимогою пуcтити дітей до школи.

Мовляв, керівництво закладів забезпечило 100% вакцинацію працівників і дотримання протиепідеміологічних вимог. Тож працювати школам можна, але заклади освіти поки на карантині. Каже, через такі обмеження страждає освіта.

Про переваги та недоліки дистанційного навчання в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ” розповіла Олена Святенко, заступник директора Департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти.

За словами Олени Святенко, дистанційне навчання не заважає працівникам закладів освіти виконувати свої обов’язки.

“Справа в тому, що технічний персонал може виконувати частину своєї роботи. Є керівник закладів освіти і він розподіляє обов’язки між працівниками технічними. Тому вони можуть в режимі певного чергування виконувати свої обов’язки”, – зазначила експерт.

Вона зауважила, що за період епідемії, дистанційне навчання в Україні змінилося.

“По-перше з’явилася нормативна база, наразі є наказ МОН, який регламентує правила дистанційного навчання. В цьому наказі вперше відмежована дистанційна форма навчання, як окрема і крім того, регламентовані технічні засби для дистанційного наічання”, – пояснила Олена Святенко.

Тобто в закладах освіти обрана єдина платформа дистанційного навчання. Тому учням не доведеться змінювати цю платформу протягом 2,3 чи навіть 6 років.

“Тобто педагогічна рада визначила засоби, за допомогою яких у нас зараз в закаладах освіти здійснюється дистанційне навчання”, – додала експерт.

Проте одним з недоліків онлайн-навчання експерт вважає перевірку домашнього завдання та освоєння знань.

Тому радить вчителям, після виходу на очне навчання провести моніторинг знань. І визначити наскільки добре діти засвоїли матеріал, який був вивчений за період дистанційного навчання.

Фото: unsplash