Науковці побоюються, що це негативно вплине на вчасність запровадження заходів зі стримування інфекції.

У Києві кількість хворих на коронавірус стрімко зростає, кількість нових позитивних ПЛР-тестів збільшилася вдесятеро. Про це свідчить прогноз Національної академії наук України.

У Києві кількість нових позитивних ПЛР тестів збільшилася вдесятеро в порівнянні із мінімальними значеннями початку місяця. Втім, цього не видно на динаміці нових виявлень через суттєві затримки оприлюднення результатів тестування.

«За кількістю тестів Київ вже перевищив максимум минулої хвилі на 50%. Подібні затримки можуть вплинути на вчасність запровадження заходів щодо стримування інфекції», — повідомили вчені.

Загалом вчені прогнозують, що в Україні на кінець січня буде понад 34 тис. нових випадків COVID-19. У перший тиждень лютого, за добу можуть виявити понад 52 тис. хворих.

«Згідно з прогнозними обчисленнями компартментної моделі, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 29 878 (25 012 – 34 266), протягом тижня 26 січня – 1 лютого 2022 року та 39 241 (20 596 – 52 651) – протягом тижня 2 – 8 лютого 2022 року», — йдеться в прогнозі.

Повідомляється, що попри зниження вакцинного захисту на тлі поширення штаму «Омікрон», його рівень проти госпіталізацій складає 75%, а отже вакцини, що використовуються в Україні, зберігають сильний захист проти важкого перебігу хвороби.

«За жовтень та листопад частка жінок серед померлих з усіх причин була близькою до 55% (під час минулих хвиль значення були близькими до 50%). Відповідно, очікувана тривалість життя при народженні знизилась за два місяці у жінок на 0,8 року (до 74,5 років), а у чоловіків на 0,5 року (до 65,2 років). Кумулятивно з 2019 року ОТЖ жінок втратило 2,5 роки, а чоловіків – 1,8 року», — зазначається в прогнозі.

Орім того, спостережувана летальність показала стрімке зниження на тлі зменшення частки хворих похилого віку. Хоча попередні дані вказують на те, що спостережувана летальність знизилась і у вікових категоріях, для надійніших висновків потрібні додаткові дослідження.

А нещодавно в Київській школі економіки спрогнозували наслідки спалаху «Омікрона».

Фото: УП