Державне підприємство "Антонов" планує збудувати на своїй базі у Гостомелі вантажний хаб та пасажирський термінал.

Про це розповіли в інтерв’ю українському Forbes в.о. гендиректора Євген Гаврилов та в.о. заступника гендиректора з операційної та адміністративної діяльності Віктора Авдєєва.

Хаб використовуватиметься “Авіалініями Антонова” для міжнародних перевезень. Частину складських приміщень планують здавати в оренду іншим вантажним авіакомпаніям.

Крім того, за словами Авдєєва, у Гостомелі планується створення компанії, яка забезпечуватиме повний комплекс технічного обслуговування літаків сімейства Ан та, можливо, інших типів повітряних суден.

Держпідприємство має намір відновити льотно-випробувальну базу “Антонова”, щоб продовжити модернізацію наявних типів літаків та розробляти нові, зокрема Ан-178, Ан-132, Ан-32П.

За словами Гаврилова, “Антонов” планує залучити приватні інвестиції для будівництва невеликого пасажирського терміналу, який зможе конкурувати з аеропортом Київ (Жуляни). Новим терміналом буде зручно користуватись жителям міст-героїв Ірпінь, Гостомель, Буча та інших.

На реконструкцію аеродрому потрібно близько $500 млн, підрахували у держкомпанії. Ще стільки ж – на відновлення парку літаків.

“Для реконструкції аеродрому необхідно близько $0,5 млрд”, — зазначив Авдєєв.

Євген Гаврилов в свою чергу додав, що це попередні цифри. Йдеться про інвестиції саме у відновлення аеродрому. У цю суму не включено витрати на відновлення парку літаків, які постраждали в результаті окупації Гостомеля російськими військами.

“Завдано збитків на понад $1 млрд. На аеродромі, площа якого приблизно 400 га, живого місця не лишилося!” — зазначив Гаврилов.

На жаль, “русскій мір” завдав  й інших відчутних втрат. Постраждали не лише літаки.

За словами Авдєєва, повністю знищено літаки Ан-74, Ан-26. Серйозно пошкоджено Ан-22 “Антей2. Це був єдиний екземпляр, який працював у цивільній авіації. У компанії наразі оцінюють технічну доцільність його відновлення.

Також пошкоджено Ан-132Д, Ан-28, Ан-148 та модернізований “Руслан” – Ан-124-100М-150.

Також посадовець розповів, що практично повністю зруйновано інфраструктуру аеродрому та льотно-випробувальної бази: унікальні ангари, побудовані спеціально для технічного обслуговування “Русланів” та “Мрії”, лабораторії та інші споруди.

Фото: Відкриті джерела