Загальна сума зруйнованої та пошкодженої російськими окупантами інфраструктури у смт Ворзель на Київщині близько двох мільярдів гривень.

Про це йдеться у звіті KSE Institute за результатами оцінки в рамках спільного з SmartFarming та Vkursi Zemli проєкту Rebuildua.

Наприкінці лютого важка ворожа техніка зайшла до селища зі сторони Бучі, через це понад 3 000 людей не встигли евакуюватись. Окупанти проводили обшуки місцевих мешканців, захоплювали та обкрадали їхні будинки.

Найбільше збитків завдано селищу через руйнування житлового фонду та присадибних будівель. Сума таких збитків сягає майже 25 млн дол., з яких 17,1 млн дол. – через пошкодження 23 багатоквартирних будинків.

Крім того, через бойові дії у селищі зруйновано або пошкоджено 173 приватні будинки та 52 таунхауси, 206 господарських споруд та 11 гаражів, загальною площею понад 139 тис. м2.

На другому місці за розміром завданих збитків – соціальна інфраструктура. Так, у Ворзелі пошкоджено та зруйновано 63 обʼєкти соціальної сфери на 24,3 млн дол. Серед цих обʼєктів різного ступеня руйнувань завдано 27 готелям та закладам рекреації, 4 медзакладам, 3 продуктовим магазинам та церкві.

Руйнування та пошкодження 11 обʼєктів промисловості та будівництва у селищі оцінюються у 2,8 млн дол. Ще на 20 тис. дол завдано збитків адміністративній інфраструктурі селища.

Фото: Відкриті джерела