Російські війські намагалися наступати на Київ через Чорнобильську зону, тому у перші дні війни вони захопили ЧАЕС.

Про це у своєму відеозверненні розповів президент України Володимир Зеленський.

“Російські війська, які намагалися наступати на Київ через Чорнобильську зону, використовували цю закриту територію як військовий плацдарм. Вони облаштовували позиції на землі, на якій просто заборонено навіть стояти. Вони ганяли бронетехніку територією, де захоронені забруднені радіацією матеріали і де кількість радіоактивних часто просто зашкалює”, – розповів президент.

Він зазначив, що план окупантів провалився і загарбники відступили. Проте коли російські військові тікали з ЧАЕС, то грабували все, що траплялося їм під руки. Вони вкрали навіть речі, які були забруднені радіацією.

“Вони зруйнували пункти дозиметричного контролю, зламали і розікрали систему контролю радіаційного стану на Чорнобильській атомній електростанції. Вони розграбували ядерну аналітичну лабораторію, вони вкрали навіть забруднені речі, які конфіскували у порушників правил Зони відчуження”, – додав президент.

Зеленський наголосив, що через свавілля окупантів могла б статися ядерна катастрофа. І лише професійність спеціалістів, які працюють на ЧАЕС, допомогла уникнути аварії.

Фото: Фейсбук