Ще одне неоднозначне рішення від ОАСК.

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію видати сертифікат готовності на будинок на Нижньому Валу, 27-29. Відповідне рішення ухвалив суддя ОАСК Павло Григорович від 4 листопада, повідомляють «Наші Гроші».

Сертифікат мають видати компанії-забудовнику «будинку-монстра» — ТОВ «Пателі Лізинг». Влітку цього року компанія звернулася до ДАБІ за сертифікатом, який би свідчив про готовність будинку до експлуатації, але отримала відмову. В ДАБІ при цьому послалися на те, що її працівникам не дозволили провести перевірку відповідності об’єкта проектній документації, вимогам будівельних норм, стандартів і правил.

Після цього «Пателі Лізинг» звернулася у скандальний ОАСК. І суд постановив, що рішення ДАБІ не видавати сертифікат було недостатньо обгрунтованим, бо в інспекції начебто не вказали перелік документів, яких не було надано забудовником для перевірки.

При цьому суд заявив, що єдиним документом, необхідним для прийняття рішення про видачу сертифіката, є Акт готовності об’єкта до експлуатації. А забудовник такий Акт від 20.07.2020 надав разом із заявою. Суд зазначив, що цей Акт слід вважати достовірним, оскільки іншого не доведено. Крім того, ОАСК постановив, що представники ДАБІ не надали будь-яких фото чи відео не допуску на об’єкт.

Таким чином суд визнав протиправним та скасував рішення ДАБІ про відмову у видачі сертифіката про готовність будинку до експлуатації; інформації про апеляційне оскарження цього рішення ОАСКу немає.

Нагадаємо, ще у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримала дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку на Нижньому Валу. В результаті фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж»), яку кияни охрестили «будинком-монстром». Власниками ТОВ «Пателі Лізинг» є Федора Пателі з Києва і Олег Токар з Дніпра, керівником фірми є Андрій Рокицький.

Щодо ОАСК, то правозахисники давно звертаються до політичного керівництва країни з вимогою розпустити цей суд, який дискредитував себе низкою неоднозначних рішень та скандалів (зокрема, з так званими плівками судді Вовка). А суддя Павло Григорович, зокрема, фігурує у записах НАБУ, де судді ОАСКу домовляються про подання позовів до свого ж суду задля зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, і про пошук осіб, від імені яких будуть подаватись позови.

Нещодавно ще один суд у Києві дозволив будівництво 9-поверхового готелю на Андріївському узвозі.

Фото: фейсбук