Відтепер це орган виконавчої влади, і його діяльність координує уряд. Але міністерство має подати необхідні документи для зміни законодавства.

Про це зазначили в постанові уряду № 1183 від 10 листопада.

Відповідно до поставнови, Міністерство культури має протягом місяця підготувати та подати уряду пропозиції щодо змін до законів через це відокремлення.

Нагадаємо, що саме через відокремлення Держкіно від Міністерства культури Олександр Ткаченко 11 листопада подав у відставку з посади голови міністерства.Ткаченко наголошував, що уряд ухвалив таке рішення без погодження з міністерством і що це не єдине рішення, з яким він не згоден. Зокрема, він навів приклад про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини.

До слова, Денис Шмигаль наголосив на тому, що Держкіно відокремили для того, щоб надати йому «вагомого статусу», виділити його в окремий центральний орган виконавчої влади з можливістю формувати політику.

Відмітимо, “слуги” відмовляються голосувати за відставку міністра. За словами голови фракції Давида Арахамії, СН не голосуватимемо за звільнення Ткаченка: “Нехай тоді буде заручником цієї ситуації”.

Фото: Фейсбук