Загальна вартість обладнання для дитячої лікарні "Охматдит" сягала майже 612,5 млн гривень.

Про це повідомляє Центр протидії корупції, зазначаючи, що переговори скасували після їх звернення.

Зазначається, що спершу наприкінці липня планувалося провести закупівлю обладнання для добудови лікувально-діагностичного комплексу дитячої лікарні “Охматдит” без тендерів. На це мали витратити до 1 млрд гривень, а рішення начебто підтримали в уряді.

Закупівлю хотіли проводити за переговорною процедурою. “Охмадит” готувався закуповувати незрозуміле обладнання у фірм-фігурантів кримінальних проваджень. Лікарня хотіла закупити навіть те обладнання, у якому перед цим начебто відпала потреба“, – зазначається в повідомленні ЦПК.

Центр також виявив, що критично важливе для лікування дітей обладнання планували отримати від компаній, які прямо чи опосередковано пов’язані з Германом Фісталем – сином заслуженого лікаря угруповання “ДНР” Еміля Фісталя. Загальна вартість обладнання сягала майже 612,5 млн гривень.

Центр протидії корупції звернувся до Міністерства охорони здоров’я, ДП “Укрмедпроектбуд” та “Охматдиту” з проханням не проводити переговорні процедури. Крім того, ми направили заяву про злочин у НАБУ“, – розповіли в ЦПК.

Додали, що після цього замовник закупівель – ДП “Укрмедпроектбуд” – скасував переговори по закупівлі.

“Тепер ми очікуємо на відкриті конкурентні торги зі зрозумілими вимогами до медичного обладнання та максимальним залученням усіх охочих учасників“, – резюмували в ЦПК.

Нагадаємо, нещодавно до Вищого антикорупційного суду направили матеріали справи про 30-мільйонні збитки на будівництві “Охматдиту”.

Фото: Фейсбук