Силовики заявили, що начебто приходили не до міського голови, а до його сусідів. Кличко каже, що записи з камер свідчать про інше.

Сьогодні вранці в будинок до київського міського голови прийшли працівники СБУ — і хоча обшукувати квартиру вони не стали (послалися на те, що прийшли до його сусідів), сам Віталій Кличко впевнений, що таким чином центральна влада чинить на нього політичний тиск. Деякі експерти та політики вже прокоментували цей інцидент у своїх соцмережах.

Економіст Сергій Фурса пише у Facebook про те, що обшуки у Кличка спрямовані на те, аби дискредитувати його, а потім «зробити популярним» призначення на цю посаду людини від Офісупрезидента Зеленського.

«На арені силовики. Треба дискредитувати Кличко по максимуму щоб виступати рятівником Києва і киян від корумпованого боксера. Чи є проблеми в Києві? Та повно. Чи є корупція в Києві? Та повно. Але чи спрямовані атаки на Кличка на боротьбу з корупцією в Києві? Навряд чи. Ніхто ж в це не повірить» — пише Фурса.

Також він порівнює події в Києві з нещодавньою зміною керівництва «Нафтогазу» та наполягає, що заміна Кличка на когось іншого не матиме нічого спільного з демократичними принципами.

«Рейдерська схема. Спочатку в Нафтогазі, тепер в Києві. Виглядає це все не дуже пристойно. Демократія — це процедури і інститути. Процедура виборів один з них (…) А якщо так, то треба згадати, що владу в місті Київ вибирають кияни. І вони відповідають за свої помилки. Але тільки кияни мають право вибирати владу в Києві. Так працює демократія» — пише він.

Депутат Київради від «Голосу» Григорій Маленко вважає, що Офіс президента намагається отримати владу в Києві через значну кількість потенційного електорату.

«Дорогий актив. 3,5 мільйонів потенційного виборця. Але справа в тому, що Київ не самокат. І просто покататися на ньому, бо хтось так хоче, не вийде. Столиця сама обрала собі мера. Тричі делегувала ці повноваження Віталію Кличку. Чи є він ідеальним мером? Напевно, ні. Є дійсно багато запитань (…) Але Київ – місто самоврядне» — написав політик.

Також він додає, що «не впевнений, що Києву наразі хочуть запропонувати щось краще», ніж Кличко, чи хтось з його попередників.

«Якщо Банкова хоче нового мера Києва, хай виховує свого з нуля. «Слуги народу» отримали фантастичну перемогу на виборах 2019 у столиці — спробуйте переконати киян, що ваш потенційний мер — найкращий. А обшуки і тиски Київ бачив неодноразово. Для всіх ініціаторів ручного контролю за столицею все закінчується ганебною поразкою» — впевнений Маленко.

Також в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» Маленко зазначив, що обшуки в Києві відбуваються «під політичну задачу».

«Наша політична сила і фракція в КМР не завжди підтримує (Кличка – ред.), є багато дискусій та сперечань. Але ніхто не має інших думок, ніж що у нас є обраний мер, і він повинен мати повноту влади в місті, а не призначений з Офісу президента керівник» — зазначив Маленко.

Політолог Тарас Березовець на своїй Facebook-сторінці пише, що події у Києві — це «війна Зеленського з Кличко» і «втілення президентської політики деолігархізації». На думку Березовця, Кличка підтримують одразу кілька українських олігархів.

«Силове залякування київського мера це також відповідь на зростаючі президентські амбіції Кличка і боротьба за ресурси столиці. Оскільки олігархи, згідно Зеленського, підтримують різних гравців і впливають на порядок денний, з точки зору офісу президента, підтримка Кличка з боку Фірташа, Ахметова та Пінчука є викликом йому особисто» — пише політолог.

Також він вважає, що про президентські амбіції Кличка Зеленському нагадала зустріч міського голови Києва з представниками американської делегації.

«Те, що Кличко не приховує своїх намірів поборотися за пост президента і з ним особисто зустрічається Нуланд в ході недавнього візиту плюс підтримка олігархів, є вкрай поганою новиною для Зеленського. І ось зараз ми бачимо його відповідь на ці загрози» — пише Березовець.

Також він додає, що у випадку отримання контролю над Києвом центральна влада змогла б направити фінанси міста на загальнодерждавні проекти — в першу чергу, на «Велике будівництво».

Як ми повідомляли, в СБУ запевняють, що обшуки в будинку Кличка начебто не стосуються мера.

Фото: Фейсбук