Вартість деяких товарів завищена порівняно з іншими пропозиціями на ринку.

Територіальне управління Державного бюро розслідувань у Києві на тендері 22 грудня замовило компанії «БК КБР» завершення капітального ремонту свого офісу за 72,42 мільйона гривень. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані системи ProZorro.

До кінця червня 2021 року компанія має завершити капітальний ремонт нежитлової будівлі замовника площею 7 162 квадратних метри по вулиці Олени Телiги, 8 в Шевченківському районі Києва.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, вибірково перевірені ціни загалом відповідають ринку. Однак 6 344 кв. м вінілового лінолеуму Tarkett New Age Orient класу 32 товщиною 2,1 мм на суму 4,60 мільйона гривень купили по 725 гривень за кв.м. В інтернет-магазинах таку вінілову плитку продають від чверті до півтора раза дешевше – по 433–592 гривень за кв.м, причому в роздріб, тоді як гуртові ціни ще нижчі. До того ж, вона вироблена в Росії.

Переможна пропозиція виявилась лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Єдиним конкурентом ТОВ «БК КБР» було столичне ТОВ «Компанія Сешат», яким володіє та керує Роман Хільченко з Кривого Рогу, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. За даними YouControl, раніше фірма належала Олександру Поліщуку та Вадиму Ковальському з Київщини. Між учасниками існує тонкий непрямий зв’язок: колись «Компанія Сешат» була зареєстрована в одному офісному центрі по вул. Артема, 37-41 із ТОВ «Леон-Ві», а те нині зареєстроване в одному будинку по вул. Золотоустівська, 3 із фірмою «БК КБР».

Створена в 2016 році столична фірма «БК КБР» належить директору Дмитру Нестеруку з Києва. Він також володіє столичним ТОВ «Біврест» із власником інвестиційного ТОВ «МТЛ Груп» Ігорем Олександровичем Кривошеєм із Черкас. Особа з такими ПІБ керує державним підприємством «Закордонмонтажспецбуд» Української державної корпорації по виконанню монтажних і спеціальних будівельних робіт «Укрмонтажспецбуд».

За даними видання, у грудні 2020 року ТОВ «БК КБР» отримало підряд ДП «НАЕК «Енергоатом» на роботи по проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України за 421,81 млн грн. Однак ця закупівля пройшла поза «Прозорро». А через «Прозорро» компанія «БК КБР» із 2017 року отримала замовлень на суму 598,32 млн грн.

У 2018 році поліція почала кримінальне провадження №12018100040000335 про можливе розкрадання коштів під час закупівлі Управлінням Дніпровської РДА у фірми «БК КБР» капремонту центральної районної бібліотеки ім. П. Тичини.

Як ми повідомляли, компанія-забудовник з оточення екс-нардепа Зубика не змогла скасувати заборону на забудову земель «Арсеналу».

Фото: Гугл Карти, Наші Гроші