Меморандум підписали очільники НБУ, МВС та КМДА.

Сьогодні, 7 квітня, було підписано меморандум щодо завершення будівництва об’єктів збанкрутілого банку «Аркада» – ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» буде добудовувати компанія Stolitsa Group. Про це стало відомо під час трансляції підписання меморандуму.

На підписанні були присутні, зокрема, голова НБУ Кирило Шеченко, міський голова Києва Віталій Кличко, голова МВС Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов, міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

Під час свого виступу Віталій Кличко зазначив, що попередній забудовник зібрав понад 13 млрд грн з інвесторів, після чого вкладники не отримали квартир.

«Ми розробили і пропонуємо реальний алгоритм завершення будівництва об’єктів «Аркади»… Дорожня карта викладена в меморандумі, який підписали всі присутні сторони. Документ розробляли всі сторони. Це план реалізації, який дозволить людям нарешті отримати своє житло» — сказав столичний міський голова.

За його словами, фінансуватись добудова буде за рахунок надходження від дебіторської заборгованості Фонду фінансування будівництва «Аркади» та коштів на рахунках «Аркади», а також за рахунок «продажу нереалізованих квартир та нежитлових приміщень комплексів».

Також участь у процесі візьмуть інвестори, які купували нерухомість у розстрочку, але не встигли виплатити повну вартість. Також було обіцяно залучати кошти з бюджету за рахунок держфінансування кредитів, зокрема – під держгарантії. Контролювати виконання меморандуму буде новостворена дирекція з питань добудови ЖК.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час виступу зазначив, що його відомство «має попередні висновки за матеріалами слідства щодо працівників «Аркади».

Раніше ми вже писали про те, за які гроші планується добудовувати житлові комплекси «Аркади». Водночас, учасниця Об’єднаного активу інвесторів банку «Аркада» Віталіна Моляренко уточнила виданню Liga.Biz, що на добудову потрібно 3,2 мільярди гривень, і залучати їх також планують від продажу житла державі для держслужбовців. Ця умова Ця умова начебто не прописана в меморандумі, але обговорюється з представниками НБУ і Мінфіну.

Зауважимо також, що компанія Stolitsa Group вже почала кампанію в ЗМІ та серед інвесторів за участь у масових акціях на користь добудови ЖК «Патріотика на озерах», від якого очікується найбільший прибуток. Природоохоронців, які виступають за створення на Осокорках ландшафтного парку (петицію за це підписало 11 тисяч киян), Stolitsa Group публічно називає «псевдоактивістами» і заявляє, що «справжня громада — це ми».

Фото: Фейсбук