Після аварії в крові майора Володимира Холодного зафіксували 2,9 проміле алкоголю. ДІвчата, які постраждали від наїзду, продовжують реабілітацію.

Майор Збройних сил України Володимир Холодний, ймовірний винуватець наїзду на трьох курсанток Військово-медичної академії в Києві, досі не отримав покарання. З посади в академії його відсторонили, але суд у справі триває досі — йшлося в сюжеті «ТСН».

Аварія сталася рік тому, 26 серпня 2020-го на території військової частини на вулиці Зоологічній. Дівчата успішно склали іспити до академії й того дня мали отримати форму, стояли в черзі за нею біля корпусу. В цей час на них наїхав автомобіль, за кермом якого був Холодний — швидше за все, нетверезим.

Одна з постраждалих, Тетяна, пережила ампутацію ноги й зараз носить протез.

У другої, Галини, тоді діагностували переломи обох ніг, зараз рани вже зрослися, проте дівчина кульгає через біль. Каже, що має проблеми з колінами.

Третя потерпіла, на ім’я Олександра, з журналістами спілкується скайпом — вона втратила одну ногу, а другу їй зараз рятують німецькі медики. З неї видалили частину запаленої кістки і заново наростили нову. Вона, на жаль, виявилася занадто крихкою.

«Кістку укріпили. І як тільки дозволили поступово навантажувати, через деякий час нова кістка зламалася. Тепер мені не можна її навантажувати і це дуже великий стрибок назад», – каже Олександра.

У день аварії Володимира Холодного затримали, він чинив опір правоохоронцям. Пізніше драгер проказав вміст алкоголю в крові на рівні випитої пляшки горілки — 2,9 проміле. Холодний просив вибачення у курсанток та їхніх батьків.

У листопаді минулого року Холодний вийшов з-під варти під заставу в 170 тисяч гривень. З посади в академії його відсторонили, суд у справі триває досі, там допитують свідків. Адвокат підозрюваного каже, що той свою провину нібито визнає.

«У нього дружина, малолітні діти. Хвора на ДЦП малолітня дитина. Також жінка хвора на рак. Там багато таких сімейних обставин», – каже захисник.

Потерпілі дівчата компенсації з родини Холодного не вимагають, і у тому, що він сяде у в’язницю, вони не сумніваються.

Також раніше Холодний не погоджувався із цивільним позовом про відшкодування військовому госпіталю 249 тисяч гривень на лікування дівчат.

Фото: Фейсбук