Однак в США його так і не збудували.

Компанія «Інвест Рентал», яка є замовником скандального знесення історичної будівлі на Саксаганського, 76, планує звести на цьому місці нову 5-поверхівку.

Проект майбутнього будинку — майже стовідсоткова копія проекту, який розроблений архітекторами бюро «А. Масов». Щоправда, не для Києва — а для Нью-Йорка, району Манхеттен.

Для порівняння фото проекту будинку на Саксаганського:

Kyiv Media

І фото концепту для Нью-Йорка:

Зауважимо, що незначні відмінності між цими проектами все ж є — принаймні, візуально. Додамо також, що нью-йоркський проект розробники готували під «концептуальний магазин», а що буде в столиці України — поки загадка.

Нагадаємо, напередодні старий двоповерховий будинок на Саксаганського, 76, у Києві невідомі знесли бульдозером — у соцмережах користувачі поширили відео і фото. За попередніми даними, будинку було від 100 до 150 років, він був зразком історичної фонової забудови Києва XIX-початку XX століть.

В КМДА кажуть, що дозвіл на знесення будівлі могли видати лише в Мінкульті, але там відповідають, що знесення незаконне і звинувачують у ньому КМДА. Забудовник заявляє, що має усі дозвільні документи.

Забудовником є ТОВ «ІНВЕСТ РЕНТАЛ». Компанію зареєстровано у Києві за адресою Арсенальна, 1, головний вид діяльності — ресторани та послуги з доставки продуктів харчування. Кінцевим власником вказаний Армен Гагікович Варданян, колишній помічник нардепа від Комуністичної партії Пилипа Буждигана.

Фото: фейсбук, інстаграм