Мова йде про будинок Мега-сіті 19б, що на Харківському шосе.

У Києві провели конкурс краси серед будинків до зимових свят. Переможцем стала багатоповерхівка, яку ще 6 років тому вважали однією з найпроблемніших у столиці. Про це йшлося в сюжеті програми “Вікна Новини”. 

Kyiv Media

За словами голови ОСББ “Мега-сіті 19Б” Валентини Нікуленко, ще 6 років тому 31 грудня мешканці будинку і не думали про святкову ілюмінацію та перемогу. “Тоді в нас замерзли 23 стояки води та каналізація в цьому будинку. Тобто замерзли 5 нижніх поверхи, і ми ці стояки відігрівали”, – згадує Валентина.

Kyiv Media

Труби замерзли, бо були неутеплені, а крига їх просто розірвала. Валентина каже, що у серпні їх забудовник продав останню квартиру в недобудові і зник. “1 вересня 2016 року представники забудовника сказали, що їх всіх звільнили і далі що хочете, те й робіть”, – розповіла жінка.

Багатоповерхівка, в якій проживає Валентина входить до 42 незакінчених споруд, які покинув забудовник Анатолій Войцеховський.

Kyiv Media

Так, після його зинкнення та через борги енергетики вимикали у людей світло, мешканці залишалися без води та тепла. Люди влаштовували мітинги. Проте Валентина на пікети не ходила. Жінка об’єднала сусідів і почала домовлятися з постачальниками послуг.

Kyiv Media

“Ми здавали теплові камери, ми приводили до ладу щитові, і все це поступово робили самі, щоб у нашому будинку були усі комунікації”, – зазначила Валентина. Наразі у багатоповерхівці є ліфт, постійне світло та прямі договори з постачальниками послуг, а тепер і перемога у конкурсі краси.

Після успіху будинку Валентини, інші багатоповерхівки Войцеховського почали збирати кошти на власну електростанцію та планують у наступному році позмагатися за звання найкращого різдвяного будинку.

Фото: скріншоти