Серед кредиторів – Міноборони та деякі компанії з орбіти корпорації «Укрбуд».

Господарський суд Києва затвердив план санації (запобігання банкрутства) компанії «Північно-Український Будівельний Альянс», яку пов’язують з корпорацією «Укрбуд» екс-нардепа Микитася. Загальний розмір заборгованості компанії складає майже 2 мільярди гривень, повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу суду від 1 березня.

Заходи санації мають бути виконані до відкриття провадження у справі про банкрутство — судді вважають, що це буде більш вигідно, ніж ліквідація установи. Так, після виконання цього плану компанія отримає 5,80 млрд грн і вимоги кредиторів будуть погашені у повному обсязі, а після ліквідації буде отримано 69,09 млн грн і вимоги кредиторів будуть погашені на 3,78%.

План санації включає погашення дебіторської заборгованості, здачу частини майна в оренду, продаж частини майна ТОВ, ліквідацію дебіторської заборгованості. Загальний розмір кредиторської заборгованості ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс», відповідно до плану санації, становить 1,95 млрд грн.

До реєстру кредиторів компанія включила 2,26 млн грн податків і зборів, а також вимоги таких кредиторів:

 • 641,08 млн грн – ТОВ «ФК «Житло-Капітал»;
 • 592,47 млн грн – Міністерство оборони України (Управління забезпечення живучості ЦУ БВС Збройних Сил України);
 • 304,61 млн грн – ТОВ «Каса народної допомоги»;
 • 134,53 млн грн – Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва»;
 • 42,79 млн грн – ТОВ «ВК «Укрстальспецконструкція»;
 • 32,45 млн грн – ТОВ «Форвард Гранд»;
 • 29,61 млн грн – ТОВ «УБМ-Груп»;
 • 13,32 млн грн – ТОВ «Буд-Оптіма-Констракшен»;
 • 11,54 млн грн – Державна установа Національний інститут серцево-судинного хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України;
 • 11,53 млн грн – ТОВ «Будівельна індустрія Укрбудпроект»;
 • близько 136 млн грн (суми від 1 до 9,4 млн грн) – вимоги 285 підприємств і фізосіб.

Виконання санації покладається на керівника «Північно-Українського Будівельного Альянсу» Олександра Дороша.

Як зазначають «Наші Гроші», основні кредитори – ФК «Житло Капітал» і «Каса народної допомоги», як і ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс» входять до групи «Укрбуд», яку раніше контролював екс-нардеп Максим Микитась. Однак, у подальшому контроль над корпорацією отримали його топ-менеджери, серед яких – Андрій Якусевич, Олег Майборода, нинішній заступник Офісу Президента Олег Татаров. Нинішнім власником ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс» є Андрій Якусевич.

Проти затвердження цього плану санації виступили ряд кредиторів, у т.ч. ТОВ «Метінвест-СМЦ». Вони заявили про невключення до плану санації усіх кредиторів, а також про розбіжності в реальних сумах заборгованості «ПУБА» перед кредиторами та сумами, вказаними в плані санації. Втім, суд зазначив, що Альянс нічого не порушив.

Також один із кредиторів – ТОВ «УБМ-Груп» – подав клопотання про те, щоб питання санації розглядалося в іншій справі, яка порушена за його заявою – про банкрутство ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс». «УБМ-Груп» звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство «ПУБА» 29 грудня 2020 року. Між тим, «Північно-Український Будівельний Альянс» ініціював процедуру досудової санації 9 грудня 2020 року. Відзначимо, що у зв’язку із затвердженням плану санації суд 3 березня відмовив «УБМ-Груп» у відкритті провадження у справі про банкрутство «ПУБА».

Власниками ТОВ «УБМ-Груп» є екс-депутат Київради, колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького Вячеслав Супруненко (70%), його батько Іван Супруненко (20%), а також Андрій Заєць (10%).

Нагадаємо: лише у кінці березня суд наклав штрафи на ЖЕКи Микитася за непомірні тарифи для мешканців будинків «Укрбуду».

Фото: Фейсбук