Більшість проектів Київводоканалу спрямовані на покращення якості води, збереження екології та підвищення якості клієнтських сервісів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київводоканалу.

«На 2021 рік ми маємо багато планів та проектів, спрямованих на покращення якості води, збереження екології та підвищення клієнтських сервісів», – зазначили в дописі.

Зокрема плануються такі проекти:

 • «Стоп хлор»
  У межах цієї програми продовжать підбір оптимальної технології знезараження води на Деснянській водопровідній станції. Наразі на станції тестово працює технологію знезараження води діоксидом хлору. Якщо після повноцінного запуску ця технологія не відповідатиме нормам – у Київводоканалі підбиратимуть іншу.
 • Реконструкція БСА
  Наприкінці 2-го кварталу 2021 року завершиться повторна процедура визначення генпідрядної організації, що виконуватиме роботи з реконструкції Бортницької станції аерації, після чого буде підписано контракт та безпосередньо розпочнуться роботи з реконструкції. Будівництво триватиме до 2027 року. За цей час на станції планують вдосконалити очистку стічних вод, знизити концентрацію шкідливих сполук у водах, що повертаються в Дніпро, а також вирішити проблему з неприємними запахами на лівому березі столиці.
 • Промивні води на Деснянській станції
  Після реконструкції на Деснянській водопровідній станції планують повністю припинитити скид продуктів очищення питної води в Русанівську протоку, а зневоднений осад утилізуватимуть на полігоні твердих побутових відходів. Відтак, значно покращиться екологічний стан Русанівської протоки. Крім того, завдяки впровадженню нової технології, вода, електроенергія та реагенти на Деснянській водопровідній станції будуть використовуватись більш економно. Будівництво цеху орієнтовно розпочнеться в середині 2021 року.
 • Боротьба із запахами на КНС
  Нова технологія вирішення проблеми розповсюдження неприємних запахів довкола каналізаційних насосних станцій передбачає оснащення вентиляції грабельного відділення системою озонування. Так було вже переобладнано КНС «Воскресенська». У 2021 році технологію озонування планується впровадити на КНС «Мишоловка» (р-н станції метро Видубичі).
 • Капітальне будівництво
  У 2021 році планується завершити реконструкцію каналізаційної мережі по вул. Іллінській та по пров. Несторівському, що здійснюється за кошти власної інвестиційної програми Київводоканалу. Цього ж року розпочнеться реконструкція ще одного колектора – по вул. Вербовій в рамках Програми економічного та соціального розвитку міста. Триватиме також реконструкція дюкерів через Дніпро, що забезпечить стабільне транспортування стічних вод правобережної частини Києва на споруди Бортницької станції аерації, та попередить екологічні ризики. Окрім цього, комунальники працюють над технічним переоснащенням трьох каналізаційних насосних станцій. Завершення їх реконструкції та введення в експлуатацію заплановано в межах Інвестиційної програми на 2021 рік. До кінця 2021 року також планують завершити будівельні роботи й на насосній станції 1 підйому БСА.
 • Дистанційні сервіси
  У Київводоканалі вже працюють над оновленням мобільного додатку, завдяки якому можна буде зручно сплачувати за послуги, передавати показники лічильників, замовляти опломбування та повірку тощо. В оновленій версії будуть усунені недоліки, а також додано нові функції.

Деталі – на сайті.

Фото: Київводоканал