Прибічники посадовця кажуть, що це був не хабар, а благодійна допомога парку, яку не зафіксували юридично.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Раніше ми писали, що правоохоронці викрили керівників КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа» та парку «Голосіївський» нібито на отриманні хабаря з підприємця за дозвіл на облаштування парку.

За даними слідства, керівник «Конча-Заспи» начебто вимагав та одержав від підприємця гроші за погодження облаштування мотузкового парку на території підприємства. Таку «послугу» посадовець нібито оцінив у 4 тисячі доларів США.

У цього ж самого бізнесмена посадовець НПП «Голосіївський» начебто вимагав та одержав ще 54 тисяч гривень за прискорення укладання договору для здійснення цієї діяльності.

Один із фігурантів справи – Андрій Хрутьба, який тиждень тому став тимчасово в. о. керівника парку «Голосіївський». Сьогодні, 27 травня, йому мають обирати запобіжний захід у суді. Однак у Facebook люди почали активно об’єднуватися та підтримувати пана Андрія. Деякі навіть готові прийти до суду.

Зокрема кияни в мережі закликали всіх небайдужих допомогти Андрію Хрутьбі написанням характеристик, які потім, ймовірно, передавалися в суд.

Андрій Кулібаба, експерт із міського розвитку, який підтримує Андрія Хрутьбу, розказав, що пан Хрутьба не брав хабар, а отримував благодійну допомогу на парк, яка не була оформлена юридично.

«Зараз судом вже обраний запобіжний захід у вигляді вечірнього домашнього арешту», – зазначив Андрій Кулібаба.

Станом на 13:40 27 травня Андрій Хрутьба вже вийшов із суду та спілкувався з людьми, які його підтримують.

«Наскільки мені відомо, це було так: якась невідома людина сказала, що внесе благодійну допомогу на підтримку парку. Андрій Хрутьба запропонував внести це в межах благодійного фонду, адже юридично інших механізмів для цього немає. Тоді ця особа відмовилася вносити кошти особисто на рахунок організації й сказала, що може зробити це тільки “з рук у руки”. Це дуже дивно. Фактично, це є підставою вважати, що це була своєрідна “уловка”, щоб звинуватити особу, яка не планувала й не хотіла отримувати хабар», – пояснив Андрій Кулібаба.

За словами експерта з міського розвитку, між фігурантами була тільки одна зустріч, а передача коштів не планувалася.

Підстава таких нібито махінацій, на думку Андрія Кулібаби, – конкуренція між тими, хто хоче заволодіти НПП «Голосіївський».

«Голосіївський парк – територія, на яку притендують дуже багато забудовників та бізнесменів, які хочуть у парку, наприклад, ті самі наливайки. Тим часом Андрій Хрутьба має чітку стратегію щодо того, як запобігати незаконному використанню територій НПП. Ймовірно, що Хрутьбі не хочуть дати можливості побути навіть тимчасовим в. о. директора, щоб не заважати й надалі роботи ті погані речі, які відбувалися з парком в останні роки», – розповів експерт із міського розвитку.

Водночас Кулібаба зазначив, що знайомий із Хрутьбою вже близько 2 років і впевнений, що пан Андрій не міг брати хабар, адже в нього інші бачення.

До слова, за даними Кулібаби, до суду сьогодні прийшло понад 100 людей, які підтримували Андрія Хрутьбу.

Телеканал «Київ» надалі слідкуватиме за цією ситуацією та висвітлюватиме інші думки щодо справи.

Фото: фейсбук