Чиновників підземки, зокрема, підозрюють в ухилянні від сплати податків.

Співробітники державної фіскальної служби у м Києві проводять обшуки в КП «Київпастранс» та КП «Київський метрополітен». Про це повідомляє прес-служба київської прокуратури у Facebook.

Зокрема, посадовців «Київпастрансу» підозрюють у привласненні бюджетних коштів, виділених на модернізацію столичного транспорту проводяться обшуки в офісному приміщенні КП «Київпастранс» та офісі підрядного комерційного підприємства.

«За версією слідства, посадові КП «Київпастранс» та підрядного комерційного підприємства, використовуючи суб’єкти господарської діяльності з ознаками ризиковості та «транзитності», у 2020 році привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах, які були виділені на реконструкцію трамвайної лінії у Деснянському районі м.Києва. Крім того, посадові особи підрядного комерційного підприємства ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах» — йдеться у повідомленні.

За словами правоохоронців, обшуки проводять з метою «виявлення первинної фінансово-господарської документації, яка може свідчити про правопорушення».

Також Київська міська прокуратура спільно з ГУ ДФС проводять обшуки в офісному приміщенні КП «Київський Метрополітен» в межах кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків під час проведення робіт з будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив «Виноградар» у м. Києві.

«При цьому ПАТ «Київметробуд» замовляло роботи по ремонту устаткування у товариства, яке отримані від комунального підприємства кошти перераховувало на рахунки підприємств з ознаками фіктивності. Сума збитків, за попередніми даними, становить близько 9 млн грн. Крім того, ПАТ «Київметробуд» здавало в оренду афілійованому підприємству власні виробничі потужності, на яких фактично самим комунальним підприємством виготовлялись залізобетонні конструкції, а бюджетні кошті перераховувались на афілійоване підприємство» — зазначають в прокуратурі.

Як ми повідомлояли, раніше обшуки провели в комунальному об’єднанні «Київзеленбуд», КП «Спецжитлофонд», у корпорації «КиївАвтодор», Департаментах соцполітики, Містобудування та архітектури, земельних ресурсів КМДА, КП «Київміськсвітло».

Деякі експерти вважають, що такимчином Офісу Зеленського відновив кампанія з позбавлення Віталія Кличка повноважень голови КМДА, сам він назвав це «кошмарінням київської влади».

Фото: Київська прокуратура