Ремонтно-реставраційні роботи планують завершити до 2023 року.

Тендер на розробку проєкту ремонтно-реставраційних робіт пам’ятника князю Володимиру виграло ТОВ “СК Архіград”.

Тендер завершився ще 31 серпня. Зазначимо, пам’ятник Володимиру є пам’яткою монументального мистецтва національного значення. Замовник реставраційних робіт – Київський науково-методичний центр (КНМЦ) з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури і заповідних територій.

Замовник був готовий заплатити 1 млн 499 тисяч гривень за реставрацію. ТОВ “СК Архіград” запропонувало зробити проєкт за 1 млн 420 тисяч. Проєкт має бути готовий до кінця 2021 року.

Так, до 20 грудня 2021 року “Архіград” має обстежити пам’ятник, провести інженерно-геологічні вишукування і топографо-геодезичні роботи на 1 га. Далі на основі отриманих даних має бути створений проєкт реставрації пам’ятки.

Як зазначено у розпорядженні КМДА від 23 липня 2021 року, загальна кошторисна вартість ремонтно-реставраційних робіт пам’ятника князю Володимиру – 26,2 млн гривень.

У цю суму входять такі роботи:

  • перекладка чавунних плит на стилобаті з частковою заміною при необхідності
  • посилення або ремонт несучих конструкцій стилобатной частини
  • розчищення бронзової скульптури
  • очищення і фарбування металевих елементів пам’ятника
  • прочистка водовідвідних лотків з їх частковою заміною
  • заміна ліхтарів і системи відеоспостереження.

Ще у червні 2021 року голова Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв зазначав, що завершити роботи з відновлення пам’ятника князю Володимиру планується до 2023 року. А гроші на реставрацію були отримані від продажу земельних ділянок під нерухомим майном, а також від проведення аукціонів та експертної грошової оцінки.

За даними Youcontrol, ТОВ “СК Архіград” зареєстровано в 2003 році в Києві. Засновники – Андрій Усов і Віталій Луценко (директор). Всього товариство має 5 уладених договорів на 38,17 млн ​​гривень. У всіх проєктах єдиний замовник – КНМЦ з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури і заповідних територій.

Фото: Київрада