Також МОЗ затвердить перелік професій, яким обов’язково треба мати щеплення від COVID-19.

Про такі рішення Кабінету мінітрів України щодо боротьби із пандемією COVID-19 на нинішньому засіданні повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Так, уряд вніс в Раду законопроєкт про кримінальну відповідальність за підробку документів про щеплення. Йдеться про законопроєкт “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень”. Документ поданий на реєстрацію до Верховної ради України.

Цей законопроєкт посилить відповідальність за внесення неправдивих медичних даних про проведене щеплення і забезпечить зовсім інший рівень відповідальності за маніпуляції з довідками про щеплення. Ми виконуємо рішення РНБО схвалене Указом президента України щодо посилення відповідальності за підроблення документів про вакцинацію, у тому числі електронних”, – сказав  міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також МОЗ затвердить перелік професій, яким обов’язково треба мати щеплення від COVID-19. До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій.

За даними МОЗ, станом на 19 вересня хоча б 1 дозу вакцини від COVID-19 отримали лише 49% працівників сфери освіти, повністю вакциновані – 39%. При цьому, для прикладу, хоча б однією дозою вакциновано 86% працівників екстренки, 91% складу ЗСУ та 85% сил МВС.

У МОЗ нагадали, що Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Ще одне нинішнє рішення уряду стосується освіти – так, початкову школу та дитячі садочки не закриватимуть. Уряд вважає доцільним дозволити працювати дитячим садочкам та школам за будь-якого рівня епіднебезпеки. Ці діти потребують безпосереднього контакту з вихователем чи викладачем.

Також у МОЗ повідомили, що тепер регіони зможуть швидше та ефективніше розгортати нові лікарні для реагування на хвилю COVID-19. Відповідно до змін до постанови № 331, якщо ліжковий фонд відділень чи палат з можливістю проводити кисневу терапію закладів охорони здоров’я, що працюють із ковідними хворими, буде заповнений більш ніж на 50%, до переліку буде додаватися наступний такий заклад у межах регіону.

І наостанок уряд врегулював дистанційну торгівлю ліками. У МОЗ уточнили правила з електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та їх доставки кінцевому споживачу.

Тим часом з 23 вересня Київ входить у “жовту” зону карантину. У Мінкульті роз’яснили нові обмеження для кінотеатрів та інших закладів.

Фото: Фейсбук