Служба безпеки України задокументувала високопосадовців НАНУ на незаконній передачі земель вартістю понад 300 мільйонів гривень.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці НАНУ уклали з приватними комерційними структурами договори на будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків на землях установи.

Договори були укладені з порушенням вимог постанови Кабінету міністрів та без обов’язкового погодження з Бюро Президії Академії.

Організатори оборудки протиправно передали забудовнику землі загальною площею 24,5 гектара у постійне користування терміном на 49 років. Згідно з умовами договору, після завершення робіт комерсанти мали право викупити ділянки у власність.

Земельні ділянки розташовані поблизу пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія».

Розпочато кримінальне провадження за ст. 356 (самоправство), ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці проводять обшуки у Президії НАНУ для вилучення документальних матеріалів, що підтверджують протиправну діяльність.

Рішенням суду на ці земельні ділянки НАНУ накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

Фото: ssu.gov.ua