Раніше будівлю вартістю 10 мільйонів гривень було незаконно відчужено, кажуть в прокуратурі.

У власність громади повернуто незаконно відчужене приміщення Оболонського РАЦС, повідомляє прокуратура столиці.

Повідомляється, що РАЦС вартістю 10 мільйонів гривень, було незаконно відчужено.

Встановлено, що фізичною особою всупереч встановленому законом порядку набуто право власності на нерухоме майно загальною площею 770, 1 кв. м по проспекту Оболонському у місті Києві. У подальшому вказана особа, не будучи дійсним власником приміщення, відчужила це майно третій особі” — йдеться в дописі.

Прокуратура звернулась до Оболонського райсуду Києва.

Рішенням суду задоволено позовні вимоги прокуратури щодо скасування державної реєстрації права власності, визнання правочину недійсним та витребування приміщення” — вказано в дописі.

Про спроби рейдерського захоплення приміщення стало відомо 9 березня 2021 року з посту депутата Київради Владислава Трубіцина.

З’ясувалось, що група осіб з квітня 2020 року втілює «схему», за якою намагається незаконно заволодіти приміщенням. У цій схемі беруть участь ТОВ «Майстерня Да Вінчі», «чорні нотаріуси» та підставні особи. Спочатку було виготовлено підроблені технічні паспорти. На основі них нотаріуси виготовили документи, які, нібито, підтверджують право власності. Далі вони намагались «замести сліди», здійснюючи фіктивний перепродаж”, – повідомляв Трубіцин.

ТОВ «Майстерня Да Вінчі» зареєстрована у 2013-му, статутний капітал – 2 тисячі гривень; основний вид діяльності – в області архітектури; власником вказано – ТОВ “Компанія “Будінвест Капітал”, яка належить ТОВ “Управляюча компанія “Сіті груп” (59,41%), Георгію Каунову (40,58%) та ТОВ “Радуга сіті” (0,01%).

Фото: Фейсбук