МОЗ хоче встановити в ТРЦ камери, які будуть відстежувати безмасочників. Аби не було порушення законодавства - в омбудсмена підготували практичні рекомендації для власників бізнесу.

Про це повідомила уповноважена верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

Зокрема, омбудсмен застерегла власників торговельних центрів, які встановлюватимуть спеціальні камери, котрі фіксуватимуть, чи носять люди маски і чи дотримуються соціальних дистанцій.

Наголошую на необхідності дотримання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних під час встановлення систем відеоспостереження“, – зазначила Денісова.

Також додала, що працівники Секретаріату омбудсмена створили практичні рекомендації та алгоритми задля дотримання законодавства та міжнародних стандартів у сфері захисту персональних даних. Рекомендації доступніза посиланням ТУТ.

Як прокоментував в ефірі програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” юрист Богдан Бондаренко, чим більш посиленим є втручання в приватне життя громадянина задля суспільного інтересу, тим більші і вагоміші підстави потрібно для цього мати.

Тут питання не стільки в камерах, які фіксуватимуть – чи носять люди маски, а в тому питання, що буде з цією інформацією, як вона буде використовуватися і яка відповідальність за недотримання“, – зазначив юрист.

Додав, що центральна влада може ухвалювати рішення про посилення відповідальності за недотримання карантиних обмежень, однак відповідальність за виконання лежить на плечах місцевого самоврядування.

Богдан Бондаренко також спрогнозував у майбутньому сплеск справ у Конституційному суді,  і ці справи саме стосуватимуться порушення прав людини.

Раніше головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що МОЗ встановить камери у торгових центрах, щоб спостерігати за дотриманням громадянами правил карантину.

Фото: unsplash