Стала відома причина аварії на ТЕЦ-5 у понеділок ввечері через яку у трьох районах Києва на півтори години зникло електропостачання.

Причиною аварії на ТЕЦ-5 у Києві, в результаті якої жителі 3 районів залишилися без електропостачання, стала зношеність обладнання. Про це йшлося у репортажі «Київ Newsroom» телеканалу «Київ».

Як розповів у пряму включенні «Київ Newsroom» головний інженер ТЕЦ-5 Ігор Ласкавий, подібні аварії можуть спіткати не лише столицю, а й інші міста України.

«Причина — це старіння обладнання, яке застаріло з 70-их років… і не тільки на київській ТЕЦ-5, а й на інших електростанціях по всій Україні. Це проблема не тільки ТЕЦ-5», розповів фахівець.

Ігор Ласкавий, головний інженер ТЕЦ-5

Також Ласкавий пояснив, що інцидент на ТЕЦ-5 не можна вважати аварією; це була позаштатна ситуація, яку ліквідував персонал електростанції.

«ТЕЦ-5 працює в основному на центральні райони Києва. Під час експлуатації обладнання 110 кіловольт на лінії Лугове сталося технологічне порушення з розрушенням вводу 110 кіловольт… Підкреслюю, це не аварія. Вона була ліквідована з 18:47 до 19:05», — зазначив він.

Ігор Ласкавий підтвердив, що деякі кияни справді могли бачити дим над ТЕЦ-5, оскільки після інциденту обладнання на короткий час загорілося.

«Загорання було дуже маленьким, локальним. А вимикач є маслоноповненим апаратом, і при пошкодженні вводу частково загорається масло», — пояснив інженер.

Про дим над ТЕЦ-5 напередодні повідомляли користувачі соцмереж

Переглянути коментар повністю можна нижче.

Нагадаємо, напередодні ввечері близько 19:00 у кількох районах столиці зникло електропостачання. На вулицях зупинився електротранспорт, вимкнулися світлофори. Про відновлення електропостачання в КМДА повідомили о 20:42.

Фото: КМДА, скріншоти, Facebook