Суд вже не вперше виносить таке рішення, торік в апеляції його вдалося скасувати.

Окружний адмінсуд Києва вдруге скасував низку планувальних обмежень, що стосуються охоронних зон і меж історичних ареалів, для забудови на перетині вулиць Верхній Вал, Кожум’яцької та Вознесенського узвозу у Києві. Торік апеляція скасувала аналогічне рішення ОАСКа, повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення ОАСК від 6 липня.

ОАСК задовольнив позов ТОВ «Будкомпанія Артфел» та скасував низку вимог, встановлених в містобудівних вимогах та обмеженнях (МУО) для забудови ділянки площею 0,52 га на вказаній локації.

Йдеться про пункти, які вказували, що ділянка знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в археологічній та ландшафтній охоронних зонах, в межах архітектурного та археологічного заповідників і пам’яток. Крім того, ці пункти покладали на забудовників обов’язок погодити проектну документацію з Мінкультом та отримати висновок Інституту Археології НАН України щодо наявності археологічного культурного шару і заходів з його збереження або дослідження.

Нагадаємо, що ОАСК у квітні 2020 року вже скасовував ці пункти МУО. Однак у подальшому апеляційний суд рішення ОАСКа скасував і залишив позов без розгляду з огляду на пропуск забудовниками строків звернення до суду. Тоді з позовом до суду звернулися ПАТ «Фінансово-промислова група «Атіка» і ТОВ «Феліксія».

Департамент містобудування КМДА в суді 6 липня знову вказував на пропуск строку на звернення до суду, адже з часу видачі МУО минуло вже два роки, а строк на звернення становить – шість місяців. ОАСК пропуску строку не побачив, посилаючись те, що «Будкомпанія Артфел» примірник оскаржуваних МУО отримала 15.01.2021, а до суду звернулася 23.04.2021, тобто у межах строку.

Видання нагадує, що у січні 2018 року Департамент містобудування і архітектури КМДА дозволив «ПАТ «ФПГ «Атіка» і ТОВ «Феліксія» будівництво бізнес-центру на перетині вулиць Верхній Вал, Кожум’яцької та Вознесенського узвозу у Києві з умовною висотою від 26,5 до 73,5 м при максимально дозволених 27 метрах у цьому районі. Будівництво заплановано на трьох ділянках загальною площею 0,52 га. У червні Київрада поновила оренду однієї з них.

У грудні 2018 року «Атіка» і «Феліксія» уклали з «Будкомпанією Артфел» договір про будівництво офісних споруд та бізнес-центру з підземним паркінгом на цій території.

За даними «Наших Грошей», власником 76% акцій ПАТ «ФПГ «Атіка» є ПП «Українське науково-виробниче комерційне підприємство «Атіка», що належить колишньому заступнику керівника Державного управління справами Євгену Сарнацькому.

Засновником ТОВ «Феліксія» є кіпрська фірма «Сантаріо Холдінгз Лімітед». Відповідно до держреєстру юросіб, її бенефіціарним власником є Віталій Вайнштейн – це начебто колишній помічник нардепа від БПП Олександра Грановського.

Власниками ТОВ «Будкомпанія Артфел» є ПП «ПІАФ» ТМ» і ТОВ «Міжрегіональний Інвест Союз». Власником останнього є компанія «Районел Лімітед» з Маршаллових островів, кінцевим власником якої начебто є Дмитро Адамовський, син київського бізнесмена Андрія Адамовського, причетного до найбільшого постачальника палива армії та залізниці «Трейд коммодіті».

Власниками «ПІАФ» ТМ» є Діана Левцова, Юлія Кучер і ПАТ «ЗНКВІФ «Акула». Діана Левцова є дружиною Сергія Левцова – свояка Степана Черновецького – вони одружені на сестрах-двійнятах Діані та Жанні. Сергій Левцов є керівником ТОВ «Едельбург Девелопмент», з якою «Будкомпанія Артфел» має спільну адресу (Київ, вул. Солом’янська, 11).

ТОВ «Едельбург Девелопмент» донедавна очолював екс-очільник столичного Держархбудконтролю (2010-2014 рр) Сергій Кучер. Сергій Левцов у 2006-2008 рр був помічником Кучера, який на той час був депутатом Київради.

Компанія Edelburg Development реалізує поруч із вказаними 0,52 га скандальний житловий комплекс «Поділ Град Вінтаж».

Фото: Наші Гроші