На ділянці площею 1,36 га будується ЖК Stanford від Perfect Group.

Окружний адмінсуд зобов’язав змінити цільове призначення ділянки на Предславинській, 35 у Києві (Печерський район) з експлуатації будівель і споруд промисловості на житлову забудову. Це рішення має виконати Головне управління Держгеокадастру у Києві, пишуть «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 30 квітня.

З відповідним позовом до суду звернулося ТОВ «Печерськбудінвест» (попередня назва – «Катерпіллер»), з яким у січні 2016 року ПАТ «Київський завод «Радар» уклав договір про пайову участь у капітальному будівництві житлового комплексу з торгово-офісними приміщеннями.

Представники Держгеокадастру, Київради та заводу «Радар» заперечували проти задоволення позову. Вони відзначили, що «Печерськбудінвест» не може бути заявником по зміні цільового призначення ділянки, оскільки таким правом наділені лише Київрада (власник ділянки) і завод «Радар» (користувач ділянки).

Крім того, Київрада і столичний Держгеокадастр наголосили, що законодавством передбачено, що зміна цільового призначення ділянки, яка знаходиться у комунальній власності, відбувається через прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування, а не на підставі рішення державного кадастрового реєстратора, як на цьому наполягає «Печерськбудінвест».

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що фірма для проведення зміни цільового призначення ділянки надала всі передбачені документи. Видання наголошує, що замість рішення органу місцевого самоврядування фірма надала технічну документацію із землеустрою, яку сама замовила.

Як зазначив суд, відповідачі не мали жодних претензій чи заперечень щодо повноти переліку наданих документів та їх відповідності законодавству, крім доводів щодо особи, яка звернулася із заявою.

На це суд вказав, що фірмі було передано функції замовника будівництва, а тому вона начебто має право вчиняти такі дії. Так само ОАСК відкинув доводи заводу і Держгеокадастру щодо того, що строк дії договору закінчився у грудні 2019 року.

Нагадаємо, у Київраді зареєстровано проект рішення про припинення права постійного користування двома ділянками на вул. Предславинській, 35 (1,36 га і 2,06 га) заводом «Радар».

«Наші Гроші» нагадують, що на ділянці 1,36 га на вул. Предславинській, 35 будується ЖК Stanford. Девелопером проекту є Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка.

З 2017 року договір між заводом «Радар» і ТОВ «Катерпіллер» є об’єктом розслідування НАБУ. ПАТ «Київський завод «Радар» входить до Державного концерну «Укроборонпром».

Як ми повідомляли, раніше ОАСК зняв 27-метрові обмеження для будівництва ЖК на Печерську.

Фото: ЛУН