В парку планували звести три 40-поверхові висотки.

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним дозвіл на будівельні роботи у Протасовому яру. Про це повідомляє Facebook-спільнота «Захистимо Протасів яр».

Суддя ОАСК Андрій Федорчук скасував дозволи, що раніше були надані замовнику робіт — компанії «Дайтона груп» і генпідряднику — «Будівельна компанія «Індбуд».

Дозвіл на будівництво у Протасовому яру скасовано!Окружний адміністративний суд Києва (суддя Федорчук) визнав…

Опубліковано Захистимо Протасів Яр Четвер, 1 жовтня 2020 р.

«Позов представників громади Протасового яру Романа Ратушного та Євгена Самунджана був поданий ще на початку літа 2019, одразу після початку будівельних робіт. Однак довгий час не розглядався, оскільки Київрада «гальмувала» з своєю позицією стосовно Протасового яру» — йдеться у повідомленні.

Водночас засновник спільноти, активіст Роман Ратушний повідомляє, що компанія «Дайтона Груп» належить дніпровській «команді» бізнесмена Олега Левіна та члена політради партії «Укроп» і партнера Ігоря Коломойського Геннадія Корбана. Раніше Ратушний заявляв також, що через це будівництво Корбан та Левін погрожували йому викраденням; Корбан при цьому усі звинувачення відкидав.

Нагадаємо, до 2007 року земля в Протасовому яру мала рекреаційне призначення (для відпочинку), доки за часів Леоніда Черновецького Київська міська рада не передала її в оренду на 5 років ТОВ «Бора», яка згодом передала договір оренди до «Дайтона Груп». Компанія планувала зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна. За підтримки небайдужих киян активісти та правозахисники почали судитися з забудовником.

Нагадаємо, на початку вересня Київрада мала розірвати ще один договір на забудову Протасового, а перед тим Київрада повернула ділянці в парку Протасів Яр статус зеленої зони.

Фото: фейсбук