Воно розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом Алішера Валєєва (Моргенштерна) до Служби безпеки України щодо внесення його до переліку осіб, які створюють загрозу національний безпеці. Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

«Зазначимо, що ухвалою суду від 22 червня позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення виявлених недоліків. У встановлений судом строк виявлені недоліки позовної заяви позивачем усунуто. Наразі позовна заява та додані матеріали відповідають вимогам КАСУ. Дана справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи» — повідомили в суді.

Як ми повідомляли, Алішер Валєєв (відомий також як Моргенштерн) просить ОАСК визнати протиправними дії СБУ стосовно підготовки документів та звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо внесення його до переліку осіб, які створюють загрозу національний безпеці.

Зауважимо, що інтереси Алішера Валєєва в Україні представляє київський адвокат Євген Пронін, керуючий партнер компанії Pronin&Partners. Він заявляв ЗМІ, що заборону на в’їзд в Україну для Моргенштерна винесли на підставі «абсолютно картонних історій», оскільки артист, мовляв, не відвідував окупований Росією Крим і не виголошував будь-яких політичних заяв.

Нагадаємо, Моргенштерн заявляв, що вважає президента Росії Володимира Путіна «красавчіком». Востаннє Валєєв був на території України півтора роки тому, коли давав концерт в Одесі. Тоді його виступ співпав із трауром через пожежу, в якій загинули люди: зі сцени артист висміяв траур за загиблими, і назвав його «показухою».

Цьогоріч влітку він планував провести концерт у Палаці Спорту в Києві, а також у Харкові та Запоріжжі. У кінці квітня 2021 року Мінкульт вніс Валєєва до «чорного списку».

Як ми повідомляли, СБУ попросило внести Басту до «чорного списку», проте російський репер все ж виступив в Києві.

Фото: Фейсбук